پایگاه خبری شاینا |shaina

سیاست‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد

۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۱۲:۱۱

گردهمایی مدیران کل کانون استان‌های کشور با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با بیان سیاست‌های کاری کانون به‌صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش شاینا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حامد علامتی تصریح کرد: امسال سعی کردیم مراکز با برنامه نویسی فعال باشند و معاونت‌های ستادی هم عرض با استان برنامه‌های خود را اعلام کنند. دغدغه‌سازی همه اعضا برای برنامه‌ریزی مورد توجه ماست. در کار فرهنگی نباید نسخه واحد پیچید و در این برنامه‌ریزی حتما باید شرایط بومی و منطقه‌ای را درنظر گرفت.

علامتی اظهار کرد: مسئولیت برنامه‌ریزی برعهده اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات کانون خواهد بود. حتما یک کارگروه برنامه و بودجه داریم که معاون توسعه آنجا حضور دارند و مسئولان مربوطه دفاعیات لازم را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: کانون پرورش فکری یعنی حاکمیت ابتکار و ایده‌های نو در برنامه‌ها. در این مسیر حتما از پیشکسوتان کمک بگیرید و از صاحبان اندیشه استفاده کنید. یکی از سیاست‌های مهم کانون جهت‌دهی همه فعالیت‌ها، محصولات و برنامه‌ریزی‌ها در راستای شکل‌گیری تقویت ایمانی، هویت ایرانی اسلامی و امیدآفرینی در کودکان و نوجوانان است.

سیاست‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۴۰۲ اعلام شد

وی افزود: سیاست بعدی تکریم و توانمندسازی مربیان با رویکرد چابک‌سازی نیروی انسانی کانون است. حتما در بستر فعالیت‌های کانون، مربیان در رأس هستند.

علامتی بیان کرد: یکی از سیاست‌های اصلی ما به کارگیری و به روزرسانی زیرساخت‌های توسعه حوزه فناوی و اطلاعات خواهد بود. همچنین بازار پردازی فرهنگی در همه عرصه‌ها در سطح مراکز از ایده تا اجرا عملیاتی خواهد شد. حضور در عرصه بین‌الملل هم باید گسترده و هدفمند باشد. نقش‌دهی خانواده، رسانه و فضای مجازی در رویکرد جدی کانون باید به سمت واگذاری حرکت کند.

وی با تأکید بر تقویت مرجعیت کانون در حوزه کودک و نوجوان گفت: حاکمیت رویکرد فرهنگی و تربیتی در همه فعالیت‌های کانون هدف ماست.

مدیرعامل کانون در ادامه از برگزاری یک نشست برای جمع بندی برنامه‌های ۱۴۰۱ و بررسی برنامه‌های ۱۴۰۲ قبل از شروع سال جدید خبر داد و بیان کرد: دهه فجر امسال باید به بهترین شکل برگزار شود.

علامتی در بخش پایانی این گردهمایی به سوالات مدیران پاسخ داد. انتقال نیروها به آموزش و پرورش و وضعیت نیروهای پاره‌وقت از جمله مواردی بود که به آنها اشاره شد.

همچنین در ابتدای این جلسه علی رشیدی‌نیا مدیرکل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات کانون توضیحاتی درباره ارزیابی عملکرد، شاخص‌های ارزیابی در موارد مختلف، نحوه ارزیابی و چگونگی عملیاتی شدن برنامه‌ها باتوجه به وضعیت مالی کانون ارائه داد.

گردهمایی مدیران کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان‌های کشور با حضور مدیرعامل کانون صبح روز یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ به صورت مجازی(وبینار) برگزار شد.

 

فاطمه عبدالمحمدی

62848