پایگاه خبری شاینا |shaina

ایل‌بیگی: نمایش فیلم‌های ایرانی در اسرائیل اصلا قابل پذیرش نیست

۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۰۹:۰۵

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در واکنش به احتمال نمایش برخی فیلم‌های ایرانی در رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد: حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های رژیم صهیونیستی ممنوع است و تخطی از این امر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

به گزارش شاینانیوز  از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با بیان این مطلب، به حضور فیلمی ایرانی توسط پخش‌کننده‌های خارجی در جشنواره اورشلیم اشاره کرد و گفت: تهیه‌کنندگان و فیلمسازان ایرانی باید در هنگام قرارداد با پخش‌کننده‌های خارجی به این نکته اشاره کنند که قوانین جمهوری اسلامی اجازه حضور فیلم‌های ایرانی اعم از فیلم بلند داستانی، فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن را در سرزمین اشغالی فلسطین را نمی‌دهد و لازم است پخش‌کننده خارجی به ملاحظات و دغدغه‌های مطرح شده احترام بگذارد.

وی با اشاره به این مطلب که اغلب فیلمسازان و تهیه‌کنندگان ما قوانین جمهوری اسلامی را رعایت می‌کنند، تصریح کرد: تنها در موارد معدودی، پخش‌کنندگان خارجی که امتیاز پخش آثار ایرانی را خریداری کرده‌اند، به نمایش این آثار در جشنواره‌های رژیم صهیونیستی اقدام می‌کنند که این موضوع از نظر ما پذیرفتنی نیست و باید جلوی همین موارد معدود نیز گرفته شود.

حضور  فیلم ایرانی در هر رویدادی در کور رژیم اشغالگر قدس تخلف و خط قرمز ما به شمار می‌رود

با متخلفان در این حوزه برخورد قانونی خواهد شد چون این امر، از خطوط قرمز سینمای ایران است

ایل‌بیگی با توضیح اینکه این ممنوعیت در همه موارد چه حضور در جشنواره‌ها، چه در اکران فیلم در سینماها و چه نمایش در وی‌اودی‌هایی که مربوط به رژیم غاصب اسرائیل است، وجود دارد، تاکید کرد: طبیعی است که با متخلفان در این حوزه برخورد قانونی خواهد شد چون این امر، از خطوط قرمز سینمای ایران است که فیلم‌های تولید شده در فضای جمهوری اسلامی ایران به هر نحو در رژیم جعلی اسرائیل نمایش داده نشود.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در ادامه خواستار مراقبت و دقت از سوی صاحبان فیلم‌های ایرانی بر نمایش آثارشان در مجامع بین‌المللی شد و تاکید کرد: در هر گونه مراوده بین‌المللی، باید موضوع عدم نمایش فیلم‌های ایرانی در رژیم اشغالگر قدس رعایت شود و پذیرفته نیست تهیه‌کننده ایرانی بعد از اینکه فیلمش توسط پخش‌کننده خارجی برای نمایش در رژیم جعلی اسرائیل عرضه شد، اعلام کند در جریان نمایش فیلم در این رژیم نبوده است.

ایل بیگی در خاتمه تصریح کرد: از آنجا که ما رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت نمی‌شناسیم هر گونه همکاری و مراوده با این رژیم، ممنوع و قابل پیگرد قانونی است.

17 تیر ماه این خبر روی خروجی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) قرار گرفت که فیلم سینمایی تا فردا به کارگردانی علی عسگری و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی که بدون هماهنگی با تهیه‌کننده ایرانی، توسط پخش‌کننده فرانسوی به جشنواره اورشلیم اسرائیل ارائه شده بود، توسط نیکی کریمی از جشنواره خارج شد.

 

منبع:ایرنا

61784