پایگاه خبری شاینا |shaina

گفتگوی محمد صالح علاء و فرهاد آئیش روی آنتن رادیو تهران

۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۶:۰۱

گفتگوی فرهاد آئیش و محمد صالح علاء را جمعه این هفته (20 فروردین) از برنامه«آب و تاب» رادیو تهران روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوید.

به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران؛ برنامه«آب و تاب» از رادیو تهران به گفتگوی زنده و صمیمانه محمد صالح علاء با نخبگان حوزه فرهنگ و هنر اختصاص دارد، این گپ و گفت شامل بیوگرافی، معرفی آثار، دلایل موفقیت نخبگان و دانسته های آنها در حوزه های تخصصی شان و.. است.

معرفی اشخاص و حوزه های هنری و فرهنگی و آشنایی مخاطب با حرفه های مختلف به صورت تخصصی، هدف اصلی برنامه آب و تاب است. برنامه جمعه این هفته (20 فروردین) را که گفتگوی صمیمانه با فرهاد آئیش است را از دست ندهید.

فرهاد آئیش در سال ۱۳۳۱ در شمیران زاده شد. نام اصلی او فرهاد حشمتی که او نام هنری آئیش را برای خود انتخاب کرده است. همسر او مائده طهماسبی که یکی از بازیگران است. دبستان و دبیرستان را در تهران گذراند و سپس به انگلستان و سپس به آمریکا سفر کرد و به تحصیل فیلم‌سازی و عکاسی پرداخت. پس از مدتی پرداختن به عکاسی به تئاتر روی آورد. آئیش سال‌هایی از زندگی‌اش را در شهرهای سانفرانسیسکو، واشنگتن، بوستون و برلین گذراند و در این مدت به کارگردانی و بازی در بیش از ۳۰ نمایشنامه به زبانهای فارسی و انگلیسی پرداخت. او پس از ۲۷ سال در سال ۱۳۷۶ به ایران بازگشت.

از جمله آثار آئیش می توان بازی در فیلم دخترشاه پریون، پوپک و مش ماشاالله، شمس العماره، زندگی با چشمان بسته، نصف مال من نصف مال تو، خواستگار محترم و عاشق و... را نام برد. او همچنین نویسنده و کارگردان سریال با جناق ها، تئاتر کمدی شام اول-شام آخر، تئاتر یک رابطه ساده و تئاتر چمدان و... بوده است و...

«آب و تاب» با موضوع فرهنگی و هنری و با حضور هنرمندان، جمعه ها ساعت ۲۱ تا 22:30 به طور زنده به تهیه کنندگی پروانه طهماسبی از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز پخش می شود.

 

فاطمه عبدالمحمدی

57300