پایگاه خبری شاینا |shaina

تام و جری اولین فیلم سال نوی چین شد

۱۳۹۹/۱۲/۰۴ ۰۹:۱۲

 کارتون تام و جری اولین فیلم خارجی است که در سینماهای چین اکران می‌شود.

 به گزارش شاینا؛ کمپانی برادران وارنر تاریخ اکران 26 فوریه را برای نمایش فیلم جدید «تام و جری» در چین انتخاب کرده تا این فیلم اولین فیلم خارجی باشد که در سال نوی چینی در این کشور اکران شود.

تعطیلات سال نوی میلادی که 11 تا 17 فوریه است، به طور کلی سودآورترین بازه زمانی سینمای چین در کل سال است و بنابراین رقابت فیلم‌ها برای اکران در این دوره زمانی بسیار زیاد است. از این روز مسئولان چینی به صورت غیررسمی و برای حمایت از سینمای داخلی از اکران فیلم‌های خارجی و بویژه هالیوودی در این مدت ممانعت می‌کنند.

امسال و از میان هفت فیلم پرهزینه چینی که برای تعطیلات اکران شدند، دو فیلم «کاراگاه محله چینی‌ها 3» و «سلام مامان» برنده بزرگ گیشه نام گرفتند و حالا پس از پایان تعطیلات قرار است فیلم جدید «تام و جری» نیز از جمعه پیش رو (26 فرویه) در چین رونمایی  شود.

سینمای چین در سال 2020 به لطف کرونا توانست برای نخستین بار و در رقابت با آمریکا، عنوان بزرگ‌ترین بازار سینمایی جهان را از آن خود کند.

«تیم استوری» کارگردانی فیلم-انیمیشن جدید «تام و جری» را بر عهده دارد و «کریس کلومبوس» نیز از پیش به عنوان تهیه‌کننده این فیلم انتخاب شده که با بودجه 50 میلیون دلار ساخته شده است.

داستان این فیلم به اتفاقات پس از سکونت جری در یک هتل در نیویورک می‌پردازد و یکی از پرسنل جدید هتل با بازی «کلوئی گریس» مأمور بیرون کردن موش مزاحم برای آماده‌سازی جشن عروسی یک چهره معروف می‌شود و در این راه از کمک تام (گربه) استفاده می‌کند.

«مایکل پنا»، «کالین جاست» و «کن ژئونگ» دیگر بازیگران این فیلم هستند که تلفیقی از فیلم و انیمیشن است. این فیلم همزمان با چین در آمریکا نیز اکران می‌شود و سامانه نمایش آنلاین HBO Max نیز آن را عرضه خواهد کرد.

مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «تام و جری» اولین بار در سال 1940 و توسط «ویلیام هانا» و «جوزف باربارا» خلق شد که به درگیری و رقابت بی‌پایان میان یک موش و گربه می‌پرداخت. هفت قسمت از مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «تام و جری» بین سال‌های 1943 تا 1953 میلادی موفق به کسب جایزه اسکار شدند و اولین فیلم بلند بر اساس این مجموعه نیز در سال 1993 با عنوان «تام وجری: فیلم» ساخته شد.

در سری اصلی مجموعه «تام و جری»، «ویلیام هانا» و «جوزف باربارا» بین سال‌های 1940 تا 1958 موفق شدند 114 قسمت از این مجموعه انیمیشن‌های کوتاه را برای کمپانی «MGM» تولید کنند. پس از تعطیلی استودیو کارتون «MGM» در سال 1957، این کمپانی مجموعه «تام وجری» را با ساخت 13 قسمت جدید به کارگردانی «جین دیچ» بین سال‌های 1961 تا 1962 احیا کرد و «تام و جری» نام خود را به عنوان پرفروش‌ترین مجموعه انیمیشن‌های کوتاه ثبت کرد. بین سال‌ 1963 تا 1967 نیز 34 قسمت جدید از این مجموعه ساخته شد و در نهایت در سال‌های 2001، 2005 و 2014 سه قسمت دیگر به مجموعه انیمیشن‌های کوتاه «تام و جری» اضافه شد تا در مجموع 164 قسمت از آن ساخته شده باشد.

 

منبع:تسنیم

57037