پایگاه خبری شاینا |shaina

بازخوانی"زیباترین سروده ی هستی" در کتاب شب

۱۳۹۹/۱۲/۰۲ ۱۲:۱۲

 

" زیباترین سروده ی هستی"به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت علی علیه السلام و روز پدر در «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی می شود.

به  گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران؛ اثر جذاب و خواندنی شهید دکتر مصطفی چمران به مناسبت میلاد حضرت علی علیه السلام و روز پدر، به مدت یک هفته و در شش قسمت ۲۰ دقیقه ای در برنامه کتاب شب رادیو تهران بازخوانی می شود.

محمدباقر رضایی سردبیر برنامه، درباره انتخاب و چگونگیِ تنظیم رادیوییِ این کتاب برای خوانش در برنامه کتاب شب توضیح داد:

کتاب "زیباترین سروده ی هستی"، شامل  زمزمه های عارفانه و عاشقانه شهید دکتر چمران درباره امام علی علیه السلام است که با نثری بسیار زیبا و دیدگاهی نو و جذاب به قلم در آمده و آغاز آن به این صورت است: " من مصطفی چمران، به خود اجازه نمی دهم که برای شناخت علی علیه السلام، کلمه ای بر زبان برانم.

اجازه نمی دهم که با قدرت عقل، شخصیت او و زندگیِ پُر ماجرایش را تجزیه و تحلیل کنم.

شناخت علی فقط به قدرت عشق میسّر است.

فقط عشق اجازه دارد به حریم علی علیه السلام نزدیک شود.

من هم فقط به حرمت عشق جرات می کنم به علی نزدیک شوم..."

کتاب زیباترین سروده هستی را دفتر نشر فرهنگ اسلامی با همکاری بنیاد شهید چمران منتشر کرده است.

شنوندگان رادیو می توانند تنظیم رادیویی این کتاب را همراه با اشعاری از شاعران معاصر درباره حضرت علی (ع)، در شش قسمت از امشب (شنبه دوم تا پنجشنبه هفتم اسفند) ساعت 23 و 30 دقیقه از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.

زرین کشاورز تهیه کننده، بهروز رضوی راوی، محسن فراهانی صدابردار و گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران، عوامل تولید این برنامه اند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام رديف ۹۴ مگاهرتز و ای.ام رديف ۱۳۳۲ کيلوهرتز شنونده ما باشید.

همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

 

فاطمه عبدالمحمدی

57027