پایگاه خبری شاینا |shaina

معرفی نامزدهای جایزه جلال تا پایان هفته

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ ۱۸:۰۹

ابراهیم حسن‌بیگی، دبیر علمی جایزه جلال، از معرفی نامزدهای این دوره جایزه تا پایان هفته خبر داد و گفت: تعطیلات هفته جاری جلسات داوری را تعطیل نکرده است.
 

به گزارش شاینا؛  ابراهیم حسن‌بیگی، دبیر علمی جایزه جلال، با اشاره به ادامه فعالیت جلسات داوری این جایزه در تعطیلات کرونایی گفت: با توجه به اندک بودن تعداد داوران و ضرورت برگزاری جلسات داوری‌ها جلسات به صورت حضوری برگزار شده و در هفته جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود:  ما تاپایان هفته جاری،‌ نامزدهای بخش‌های مختلف به جز رمان را معرفی خواهیم کرد. آثار خوبی در این دوره شاهد بودیم اما به هر حال در ادبیات ما آثار خوب و بد در کنار هم وجود دارند.

وی درباره داوری‌های این دوره جایزه جلال گفت:  پیشبرد کار اجرایی و داوری یک امر تعریف شده و آکادمیک و آیین‌نامه‌داری است، شیوه اجرایی خاص خود را دارد که ما نیز از آن شیوه پیروی می‌کنیم.

حسن‌بیگی تصریح کرد:  به مانند هر سال‌، داورانی مدنظر قرار گرفتند که برخی پذیرفتند و برخی نه. اما ما تلاش کردیم در داوری‌ها اسامی تکراری نداشته باشیم.

وی با اشاره به بخش ویژه این دوره جایزه جلال یعنی انتخاب برترین کتاب‌های ادبیات دفاع مقدس به انتخاب اهالی رسانه گفت:‌ ما از رسانه‌ها خواسته‌ایم که اسامی کتاب‌ های مدنظر خود را پیشنهاد دهند. ما در حال گردآوری این کتاب‌ها هستیم تا داوری نهایی توسط هیئت داوران که از روزنامه‌نگاران پیشکسوت هستند انجام شود و از ۲۰ اثر دفاع مقدس تجلیل شود.

 

منبع:تسنیم

45296