پایگاه خبری شاینا |shaina

امروز قدرت دست مخاطبان رسانه است و نه صاحبان آن

۱۳۹۹/۰۸/۰۶ ۱۲:۰۸

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری اعلام نتایج رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، اصل بقای رسانه را صحت اطلاعات آن دانست و عنوان کرد که دوران قدرت انحصاری رسانه‌ها به پایان رسیده است و الان مخاطبان رسانه‌ها دست به انتخاب می‌زنند و در واقع قدرت در دست آنهاست.

به گزارش شاینا؛‌  نشست خبری اعلام نتایج رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، با حضور محمد خدادی (معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد) و اعضای کمیته رتبه‌بندی امروز (شنبه) ششم آبان‌ ماه در سالن نشست‌های معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی برگزار شد.

خدادی در بخشی از این نشست گفت: در سال‌های اخیر میزان انتظار در هیات نظارت بر مطبوعات برای دریافت مجوز رسانه به کمترین زمان ممکن رسیده است و تمامی تقاضاها برای راه‌اندازی رسانه به سرعت بررسی می‌شوند.

معاون مطبوعاتی با بیان اینکه فرصت‌های امروز رسانه‌ای در کشور باید در خدمت تولید محتوا قرار بگیرد، افزود: هنر رسانه ایجاد اضطراب و خبر بد و تولید معروفیت نیست. هنر او در صحت اطلاعاتی است که ارائه می‌کند. دقت در اطلاع‌رسانی در خدمت صحت و در نهایت سرعت انتقال اطلاعات است.

خدادی گفت: هنر رسانه در نشر خبر نیست بلکه در تولید خبر سالم و صحیح است. هرجایی که رسانه ایرانی موفق بوده جایی است که توانسته اعتماد مردم را با محتوای خود جلب کند و این با صحت و منبع اطلاعاتش مرتبط است.

او درباره رتبه‌بندی رسانه‌ها عنوان کرد: فضای رسانه‌ای ایجاد شده درباره رتبه‌بندی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها را به فال نیک می‌گیریم. این رتبه‌بندی فرصتی برای بازخوانی و آسیب‌شناسی و افزایش مهارت در تولید محتواست و ما در معاونت بخشی از جامعه خبری هستیم نه متولی آن؛ متولی رسانه‌ها خبرنگاران هستند.

خدادی در پایان گفت: انتظار داریم پیشکسوتان رسانه‌ها امروز نیز مانند دهه شصت به تربیت مخاطبان بپردازند. با آنها در تولید محتوای خبری همراه شوند و باعث هم‌افزایی شوند.

جریان این نشست متعاقبا با اعلام اسامی پایگاه‌های خبری و نحوه قرار گرفتن در رتبه‌بندی تکمیل می‌شود.

 

منبع:ایسنا

56075