پایگاه خبری شاینا |shaina

وزیر ارشاد: حمایت بیشتر از تئاتر مورد تعمق و تعلق خاطر رئیس‌جمهور است

۱۳۹۸/۰۱/۲۰ ۱۵:۰۱

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: در دیدار نوروزی با رییس‌جمهور، حمایت بیشتر در حوزه‌های کارکردی و معیشتی از این حوزه مورد تعمق و تعلق خاطر ایشان نیز بود.

به گزارش شاینا؛   سید عباس صالحی وزیر فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی در دیدار نوروزی خود از خانه تئاتر گفت: حوزه تئاتر از حوزه‌های جدی تعلق خاطر بنده بوده‌ است. با توجه به شرایط اضطراری کشور به دلیل سیل، امیدواریم تا پایان فروردین شرایط بودجه‌ای و جذب حمایت‌ها به خوبی روشن شود تا سال پیش رو برای هنر و هنرمندان سالی بسیار بهتر از گذشته باشد.

وی در پاسخ به سوال که در دیدار نوروزی خود با رهبری و رییس جمهور از شرایط و مشکلات تئاتر صحبتی کرده یا خیر، گفت: در دیدار نوروزی با شخص رهبری و رییس جمهور یکی از بخش‌های گزارشم راجع به تئاتر بود، درباره میزان اجراها، عناوین، مسائل، مشکلات و توفیقات حوزه هنرهای نمایشی در سال گذشته گزارش‌هایی ارائه دادم که حمایت بیشتر در حوزه‌های کارکردی و معیشتی از این حوزه مورد تعمق و تعلق خاطر ایشان نیز بود؛ در کل حوزه تئاتر از حوزه‌های جدی تعلق خاطر بنده بوده است.

وزیر اشاد همچنین در پاسخ به سوال که فارغ از دیدار نوروزی که حرکتی بسیار ارزنده است چه برنامه‌ای برای بهبود شرایط تئاتر در سال پیش رو دارد، توضیح داد: بر اساس شرایط بودجه، برنامه‌ها و شرایطی که در سال جاری پیش رویمان است، برنامه‌هایی برای حمایت از حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر و به طور خاص تئاتر داریم، هم از محل بودجه مصوب خاص هر حوزه و هم از طریق جذب امکانات و حمایت‌های متفرقه از دیگر محل‌ها که با توجه به شرایط اضطراری کشور به دلیل سیل، امیدواریم تا پایان فروردین ترکیب شرایط بودجه‌ای و جذب حمایت‌ها به خوبی روشن شود تا سال پیش رو برای هنر و هنرمندان سالی بسیار بهتر از سال پیش باشد.

صالحی که روز گذشته در جلسه هیئت مدیره خانه تئاتر نیز حضور پیدا کرد، گفت: در سال‌های پیشین به دیدار هنرمندان می‌رفتیم اما امسال فرصتی دست داده است تا به دیدار اصناف هنر نیز برویم و خوشحالم که به عنوان اولین صنف در کنار خانه تئاتر هستم، امیدوارم این گفت‌وگو و تعامل هرچه بیشتر شود چرا که تئاتر نمادی از توسعه فرهنگی کشور است.

 

رضارستگاررامشه

50778