پایگاه خبری شاینا |shaina

تاکید رئیس رسانه ملی بر لزوم ارائه تمدن جدید در مقابل غرب

۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۲۲:۱۲

 رئیس رسانه ملی در سخنانی بر لزوم توجه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: امروز در مرحله ای هستیم که باید تمدن جدیدی در مقابل تمدن غرب ارائه دهیم.

به گزارش شاینا؛  علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم سخنانی درباره انسان گفت و اظهارداشت: انسان تنها پدیده خداگونه روی زمین است و بنا بر این همه انسان ها دارای ارزش ویژه ای هستند و اگر دل به خدا بسپارند و توجه به خدا داشته باشند، درون پرمحبت و نورانی خواهند داشت. اخلاق زیبا و رفتار زیبا موجب کمک به دیگران و درشد جامعه ما می شود و کسانی که این مسیر را سپری کند، راه موفقیت را سپری می کند و اگر به دنیا تکیه کند، افول می کند.

وی ادامه داد: اگر انسان دچار پستی ها شود، از حیوان ها هم کمتر می شود. امیدواریم که در ترازی باشیم که بتوانیم هم درون خود را آباد کنیم و توجه به خدا را درون خود زنده نگاه داریم و هم بتوانیم به دیگران خدمت کنیم. هنر دمیدن روح تعهد در انسانهاست و شکل گیری شور و  اشتیاق بیشتر در زندگی.

علی عسکری اظهارداشت: تمام انسان های بزرگ و شهدای بزرگ همه عشق و شور ایمانی را درون خود دارند برای ساختم جامعه و در خدمت جامعه هستند. ما افتخار می کنیم که در رسانه ملی کار می کنیم و می توانیم به مردم خدمت کنیم. کار رسانه و کاری که شما با انبوه مردم می توانید صحبت کنید و شور و اشتیاق و گرما در جامعه ایجاد کنید. ما برای ملت ایران خدمت می کنیم و شاکر خداوند هستیم.

وی با بیان اینکه کلید واژه و جانمایه آن حقیقت مردم است، تاکید کرد: وقتی ایشان این متن را می نویسند برای مردم و عظمت مردم و بزرگی آنها می نویسند. مردم بزرگی که پای آرمانهایش میاستد و پای حق و حقیقت هست. ایشان می فرمایند که این ملت می توانند به آینده نویدبخشی برسند. ایشان می فرمایند که ما برای آینده باید خودسازی کنیم و دومین محوری که می فرمایند جامعه سازی است و کسی که خودسازی کرد می تواند بر دیگران تاثیر بگذارد و در راه اعتلاء ایران گام بردارد. گام سوم این است که ایران در مقابل تمدن مغرب زمین تمدن جدیدی داشته باشد و آن را جلو ببرد.

وی ادامه داد: رهبری ۴ نکته در اصول تمدنی دارند. اول اینکه تمدن ما توحیدی است و نکته دوم این است که عبودیت کلیدواژه این تمدن است و محور دیگر کرامت انسان است و انسان در اسلام کرامت ذاتی دارد و این پایه یک تمدن جدید است که گذاشته می شود. چهارم نیز سبک زندگی است که ما باید سبک زندگی ایرانی - اسلامی را پیش ببریم. ما باید راجع به این سبک کار فاخر ویژه انجام دهیم.

وی گفت: ملت ما ملت بزرگی است که یک ملت برتر است و رهبری با توجه به اینکه ما باید آینده را فتح کنیم، تکیه و تاکید بر جوانان این مرز و بوم می کنند. جوانان باهوش و دانشمند و پرغیرتی که آنها را در جبهه و امروز در جای جای مملکت می بینیم و با همین جوانان باید ایران را بازمهندسی کنیم و در مقابل نظام سلطه قدبرافرازیم و تمدن جدیدی در دنیا خلق کنیم.

رئیس رسانه ملی اظهارداشت: در این زمینه ما دو پروژه بزرگ ملی را در حوزه سریال کلید زده ایم. یکی سریال سلمان فارسی و دیگری سریال موسی است که اتفاقا خداوند در هر دو آنها به انسانها توجه می کند. خداوند قوم یهود را برتری داد و پیامبران بسیاری از آنها آمدند اما به دلیل توجه به مال دنیا افول کردند و هنوز هم بزرگترین منابع مالی دنیا را در دست دارند.

قوم دیگر قوم پیامبر بودند که آیه نازل شده ما قومی داریم که خداوند آنها را دوست دارد و ما هم آنها را دوست داریم. از پیامبر می پرسند که چه قومی است؟ پیامبر بر شانه سلمان می زنند و می فرمایند هم وطنان سلمان هستند که در آینده بار این دین بر دوش آنها خواهد بود.

وی در انتها ضمن تشکر از میرباقری گفت: از همه خانواده رسانه ملی تشکر می کنم و سال ۹۷ بسیار حساس بود و دشمن برای ما خط و نشان کشید اما ملت همه نقشه های آنها را نقش برآب کرد و ما در ۲۲ بهمن دیدیم که مردم جواب آنها را دادند. من تعظیم می کنم در مقابل مردم و هم همکارانم در رسانه ملی و همچنین برای برگزاری پنجمین جشنواره جام جم تشکر می کنم. البته امسال نام کالای ایرانی نام گذاری شد و اگر ملتی بازار خود را در خدمت دیگران قرار دهد، قدرت خود را در اختیار آنها قرار داده است. رسانه ملی در این زمینه کارهای فراوانی کرد و البته ما هنوز جمع بندی را ارائه نداده ایم و من برداشتم از میدان، صحنه و بازار این است که تمایل مردم برای خرید کالای ایرانی بیشتر شده و تولید هم بیشتر شده است.

 

علیرضا مفتخری مظاهری

50712