پایگاه خبری شاینا |shaina

سینمای ما امروز به بن بست رسیده است

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۲۰:۱۱

علیرضا مظاهری کارگردان ، بازیگر، نویسنده و مدیرمسئول نشریات نسل انقلاب، راز شقایق، اخبار اصناف، دنیای بچه ها ، قانونمداری و پایگاه خبری شاینا  در حاشیه جشنواره فجر در گفتگو با پایگاه خبری آخرین خبر، سینمای ایران را سینمایی رو به سقوط عنوان کرد و گفت: سینمای ما به جای آنکه حرکت رو به جلو داشته باشد به سمت قهقرا رفته و بیشتر به فیلم فارسی و سینمای پوچ  ماقبل انقلاب نزدیک شده است.
وی در ادامه درباره کیفیت فیلم‌های اکران شده در جشنواره امسال گفت : غیر از چند فیلم که آن هم رگه‌هایی از سینمای متفکر و دارای اندیشه در آن دیده می‌شد، چیز خاصی در فیلم‌های امسال تاکنون مشاهده نکردم.
مدیر مسئول هفته نامه نسل انقلاب درباره فیلم‌هایی نظیر «23 نفر» و «دیدن این فیلم جرم است» که در آن ارزش های انقلابی و دفاع مقدس مطرح بوده نیز گفت: نفس ساخت این فیلم‌ها به خودی خود پسندیده است اما نباید به ورطه شعار زدگی در این آثار بیفتیم.
کارگردان فیلم های کینه سبز و مثل یک سرباز  ادامه داد: می‌توان اهداف فیلم را در قالب یک اثر هنری بدون آنکه تماشاگر آن را پس بزند به مخاطب ارائه کرد.
مدیرمسئول ماهنامه راز شقایق افزود: ضمن احترام به چنین فیلم‌هایی که ساخت آن ارزشمند است؛ باید گفت ما در مورد هنر سینما حرف می زنیم نه یک میتینگ و یا بیانه سیاسی که در آن به صورت واضح و صریح در قالب چند دیالوگ اهداف خود را بیان کنیم.
مظاهری درباه فیلم «پالتوشتری» نیز گفت: من هیچ چیز از این فیلم متوجه نشدم و احساس کردم عوامل تهیه فیلم فقط علاقه داشتند دورهم یک فیلم بسازند. فیلم بدون هیچ درام، مفهوم و هدف خاصی در یک خلسه مطلق قرار داشت و حتی برخی دیالوگ‌ها آن‌چنان زننده بود که اگر با فرزندم به تماشای آن نشسته بودم از برخی کلمات استفاده شده در این فیلم شرم می‌کردم. باید بگویم به هیچ وجه چنین فیلم‌هایی زیبنده سینمای ما نیست.
مدیر مسئول پایگاه خبری شاینا افزود: بعد از چهاردهه از انقلاب اسلامی من احساس می‌کنم سینمای ایران به یک بن بست تفکری رسیده و در میان نسل جدید کارگردانان و نویسندگان سینما حرفی مهم برای گفتن دیده نمی‌شود و از طرفی پول های مشکوک و سلایق محدود این سینما را از هویت خالی کرده است.