پایگاه خبری شاینا |shaina

حضرت سیدالشهدا، برای من سمبل محض است

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ ۱۳:۱۱

کارگردان «خون خدا» در نشست خبری این فیلم در مورد ساختار متفاوت فیلم گفت: اگر فکر می‌کنید فیلم من متفاوت است، چون شبیه خودم و دنیای شخصی خودم است.

به گزارش شاینا، نشست خبری فیلم «خون خدا» با حضور مرتضی علی عباس میرزایی نویسنده و کارگردان و دیگر عوامل فیلم با اجرای حمید مدقق در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

عباس میرزایی درباره فیلمش گفت: هر کسی در زندگی شخصی خود با توجه به تجربیاتی که در طول عمر خود با آن مواجه می‌شود، به یکسری معنا و مفاهیم می‌رسد که شهصی است و با تجریبات دیگران متفاوت است این مورد در فیلم ساختن هم همینطور است. این فیلم دغدغه روزگار من است. اینکه دنبال معانی جدید در مفاهیمی که می‌شناسم، بگردم و اگر فکر می‌کنید فیلم من متفاوت است، چون شبیه خودم هست چرا که من سعی نمی‌کنم ادای کسی را دربیارم.

سیاوش حقیقی هم در پاسخ به هزینه فیلم و کمک نهادها برای ساخت این فیلم گفت: ۳۰ درصد از هزینه این فیلم را بنیاد سینمایی تامین کرده است که کل مبلغ این 30 درصد  200 میلیون تومان شد.

عباس میرزایی درباره اینکه فیلم او چقدر ممکن است برای مدرم جذاب باشد گفت: اگر مردم دنبال کار متفاوت باشند که به نظر من هستند، حتما از این فیلم استقبال می‌کنند و آن را می‌بینند. من به شخصه هیچ مشکلی با سینمای هنر و تجربه ندارم. اما هر زمانی که فیلم می‌سازم به این موضوع فکر نمی‌کنم که برای سینمای هنر و تجربه یا عمومی است.

حقیقی درباره برنامه اکران «خون خدا» گفت: یکی، دو دفتر پخش که به چنین فیلم‌هایی علاقه دارند، فیلم را دیده‌اند و امیدوار هستم که در روز‌هایی که بحث محرم پررنگ است، فیلم را بتوانیم اکران کنیم.

عباس میرزایی کارگردان فیلم در ادامه گفت: قبل از فیلم انزوا، می‌خواستم این فیلم را بسازم. چون مساله‌ای است که سال‌هاست با آن درگیر هستم. آدم‌هایی هستند که جایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده اند و با آن‌ها مانند انگل رفتار می‌شود. در صورتی که اگر با آن‌ها و یا همه ما طور دیگری رفتار شده و توجه شود، شرایط هر فرد متفاوت و بهتر خواهد بود.

عباس میرزایی درباره صحنه‌های خشونت‌بار در فیلم گفت: به نظرم در هیچ صحنه‌ای در «خون خدا» خشونتی وجود نداشت. چون حتی صحنه سیگار کشیدن را هم در فیلم‌هایم به خاطر مادرم نشان نمی‌دهم.

او درباره نگاه ماورایی به امام حسین (ع) در این فیلم گفت: اینکه ما همین الان زنده هستیم، خودش یک معجزه است. اینکه من دوست دارم از حضرت سیدالشهدا نام ببرم، برای من سمبل محض است. چرا به یک کارتن خواب نباید نظر بشود؟ چرا اینطور نگاه نکنیم که هر کدام از ما می‌توانیم آن کارتن خواب نباشیم؟

در ادامه نشست خبری فیلم «خون خدا»، رضا اخلاقی راد در مورد دشواری بازی در این فیلم با توجه به دیالوگ چندانی که ندارد گفت: طبیعتا هرنقشی سختی‌های خاص خود را دارد. من در این فیلم شرایط خاصی داشتم که با دیگر فیلم‌ها فرق می‌کرد. من برای بازی کردن در این فیلم به سراغ کارتن خواب‌ها رفتم. کارتن خوابی را دیدم که که رتبه 77 کنکور بود و دیگری کارخانه داری بود که ورشکست کرده بود. البته کارتون خوابی اصلا پدیده عجیب و غریبی نیست و ما همه ما این انسان‌ها دیده‌ایم.

سیاوش حقیقی تهیه کننده فیلم «خون خدا» نیز در مورد سختی تولید کار گفت: این تعدد لوکیشن، شهر و موقعیت‌هایی که در فیلم وجود دارد را همه ساخته بودیم و من از بچه‌های تولید تشکر می‌کنم که چنین سختی‌هایی را متحمل شدند تا فیلم آماده شود. ما پروانه ساخت را سه روزه گرفتیم تا کار را کلید بزنیم.

حسین شیردل