پایگاه خبری شاینا |shaina

برنامه های ویژه رادیو به مناسبت روز دانشجو

۱۳۹۷/۰۹/۱۴ ۱۶:۰۹

شبکه های رادیوی به مناسبت فرار رسیدن روز دانشجو ویژه برنامه های مختلف و متعددی را به روی آنتن می برند.


به گزارش شاینا؛   همزمان با فرا رسیدن روز دانشجو شبکه های مختلف رادیویی با تولید و پخش دوهزار و دویست دقیقه ویژه برنامه ، مخاطبان خود را همراهی می کنند.
بر این اساس در این ویژه برنامه ها رویکردهایی  مانند مروری بر تاریخچه روز دانشجو، ، ورزش دانشجویی، پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری درحوزه دانشجویان،تاریخچه ای از جنبش های دانشجویی،  ویژگی های دانشجوی طراز انقلاب اسلامی و مطالبه گری مبتنی بر تمدن سازی نوین اسلامی ، نقش دانشجویان در پیوند علم و صنعت مطرح می شود.
بر این اساس رادیو ایران با تولید و پخش برنامه های  سلام صبح بخیر، ایران را بشنویم ، مستندرادیویی، نشانی، تقویم تاریخ ،صفحه من، رویدادهای هفته  پارک ساعی، چلستون، راه شب  و راه امام کلام امام را با موضوعاتی مانند بررسی جنبش دانشجویی نماد بصیرت فکری، مستند درباره وقایع روز دانشجو ، بازخوانی وقایع روز، کلام مقام معظم رهبری و سخنان امام خمینی (ره) در مورد دانشجو و دانشگاه، نقش دانشجویان در شکل گیری انقلاب - نقش دانشجویان در پیوند علم و صنعت - فرمایشات مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) در مورد دانشجویان  و نقش دانشجویان در فرهنگ سازی جامعه همراه مخاطبان خود است.
رادیو فرهنگ با برنامه های صبح به وقت فرهنگ و کافه نیمروز که با بررسی  مروری بر تاریخچه روز دانشجو و گفت وگو با دانشجویان همراه است به استقبال این روز می رود.
رادیو جوان نیز با تولید دو ویژه برنامه به بررسی روز دانشجو و وقایع مرتبط با آن می پردازد.  

 
رادیو تهران با برنامه های گفتاورد،در ساحت حضور ،جمعه با سیاست و مستند رادیویی ضمن بررسی ابعاد مختلف این روز تاریخی به صورت زنده  اقدام به پخش سخنرانی خطیب نماز جمعه تهران در روز دانشجو می نماید.


رادیو معارف نیز با برنامه های دانشجو، ديدار، مجله روز، پخش نماز جمعه قم، برگي از تاريخ،گفتگوي فرهنگي،من انقلابي ام،كلام امام و پيام ولايت مخاطبان خود را همراهی می کند.بر این اساس مواردی همچون ویژگیهای دانشجوي انقلابي و مطالبات نظام از دانشجویان،دغدغه هاي فرهنگي دانشجويان در حضور رهبر معظم انقلاب،دانشجوي فعال در اجتماع ، فرهنگ و سياست،مشكلات آموزشي و فرهنگي دانشجويان،ویژگیهای دانشجوي انقلابي، گفتگو با مسئولين دانشجويان،دانشجوي انقلابي در كلام امام راحل (ره) و بيانات مقام معظم رهبري با موضوع دشمني هاي آمريكا و ضرورت هوشياري طبقات مختلف مردم و مخصوصا دانشجويان عزيز  در برنامه های این شبکه مورد بررسی قرار می گیرد.


رادیو پیام نیز به مناسبت روز دانشجو در کلیه بخش های خود به  هويت تاريخي و رسالت ملي و ديني دانشجو-بیان تاریخچه ای از نامگذاری روز دانشجو -معرفی و دستاوردهای دانشجویی در 40 سال پس ار انقلاب  اشاره می کند.


رادیو سلامت با  برنامه های کوچه سلامت پلاک 102 ، غذا سلامت زندگی و پشت پلک صبح با موضوعاتی مانند ضرورت رعایت نکات تغذیه ای دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه و بررسی فشارهای گروهای دوستی در دوران دانشجویی مخاطبان را همراه می کند.


رادیو گفتگو برنامه های مشق شیدایی، گفت و گوی علمی ،گفت و گوی سیاسی، گفت و گوی روز     و فردای روشن با موضوعاتی از قبیل گفت و گو با خانواده شهدای دانشجو، نقش دانشجویان در تولید علم و پیشرفت کشور، عملکرد وزارت علوم و بایسته های پیش روی این نهاد در پویاسازی محیط دانشجویی و تشکل های دانشجویی،بررسی ویژگی های دانشجوی طراز انقلاب اسلامی و مطالبه گری مبتنی بر تمدن سازی نوین اسلامی،دانشجویان و چالش های پیش روی فعالیت سیاسی در دانشگاه،پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری درحوزه دانشجویان،تاریخچه ای از جنبش های دانشجویی در ایران مخاطبان را به روی آنتن می برد.


رادیو اقتصاد نیز با برنامه های مرتبط با این مناسبت از جمله برنامه های اقتصاد تعطیل نیست و چرتکه  به جنبه های مختلف روز دانشجو اشاره می کند.
رادیو ورزش با تولید و پخش برنامه های همیشه با ورزش، گپ آهنگ، صدای ورزش، صبح و ورزش و صدای کوهستان مخاطبان را همراهی می کند.بر این اساس مواردی همچون بررسی ورزش دانشجویی،گفتگو با مسئولین ورزش دانشجویی و  بررسی ورزش دانشجویی به استقبال این روز می رود.

 

رادیو نمایش اثر  نمایشی فاخر روزهای تنهایی را به مناسبت روز دانشجو پخش می کند. موضوع داستان بدین شرح است که سعید فرد تنهایی که در جریان 16 آذر 1332 با عاطفه یکی از فعالین دانشجویی آن زمان آشنا می شود و داستان ادامه می یابد.
           

ستاره کوشا

50181