پایگاه خبری شاینا |shaina

علی پروین در شبکه الکوثر/محمود جعفری مهمان شبکه سحرمی شود

۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۷:۰۷

علی پروین فوتبالیست پیشکسوت ایران در برنامه « ساحة الریاضیة » معرفی می گردد .

به گزارش شاینا؛   آیتم معرفی اسطوره های ورزشی ایران در برنامه « ساحة الریاضیة » امشب به معرفی علی پروین فوتبالیست و مربی سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس اختصاص دارد.

برنامه ورزشی شبکه الکوثر در بخش های مختلفی تهیه شده است و در زمان 25 دقیقه شامگاه چهارشنبه ها ساعت 22:30 به وقت تهران پخش و تکرار آن در دو زمان 5:30 و 10:30 روز بعد خواهد بود.

عوامل این برنامه عبارتند از : تهیه کننده و کارگردان هنری : مهدی صالح ، نویسنده : محمد حسن قاسم ، مجری : مصطفی رجاء ، تدوین : سعید طلایی و تصویر بردار : محسن زارع است .

برنامه ورزشی « ساحة الریاضیة » محصول گروه اجتماعی شبکه الکوثر است .

 

محمود جعفری مهمان شبکه سحر می‌شود

برنامه «ما و شما» که پنجشنبه‌ها از سیمای کردی شبکه سحر روی آنتن می‌رود، ۱۹ مهر میزبان محمود جعفری می‌شود.

محمود جعفری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان این هفته مهمان برنامه «ما و شما» سیمای کردی شبکه سحر می‌شود.

ایفاگر نقش معقل، غلام عبیدالله زیاد در سریال «مختارنامه»، به بهانه پخش این مجموعه از سیمای کردی به برنامه «ما و شما» دعوت شده است.

«مختارنامه» اثر داوود میرباقری است و در سال ۱۳۸۹ رای اولین بار از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

«ما و شما» ساعت ۲۲:۱۵ به‌وقت تهران روانه آنتن می‌شود و در ساعت‌های ۰۲:۱۸، ۱۰:۱۸ و ۱۵:۳۰ روز بعد بازپخش خواهد شد.

العالم روایت می کند: داستان شهرهای قدیمی و مهم در جهان «حکایت مدینه»

مجموعه مستندهای «حکایت مدینه» هر هفته از آنتن شبکه العالم پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، «حکایت مدینه» برنامه ای مستندگونه است و هر هفته به معرفی و بیان تاریخچه شهرهای مهم  جهان می پردازد.

در برنامه این هفته «حکایت مدینه»، گزارشگر برنامه به جزیره أرواد واقع در شهرستان طرطوس سوریه رفته است.

علی علی، گزارشگر برنامه «حکایت مدینه» با مستندات و تصاویر گویا نشان خواهد داد که با آنکه سوریه سال ها درگیر جنگ بوده است ولی صنعت گردشگری در این کشور و شهرهای قدیمی و باستانی سوریه به جریان افتاده است. در این مستند خواهیم دید که با برقراری امنیت و آرامش در شهرهای سوریه ، توریست ها و مسافران برای بازدید از اماکن تاریخی و دیدنی های سوریه به این کشور می آیند.

جزیره أرواد از حیـث موقعیـت جفرافیـایی و بـه دلیل اینکه یگانه جزیره ای اسـت کـه در بـین جزایـر موجـود،  مسکونی به شمار می رود، دارای جایگاه متمایزی است. این جزیــره بزرگتــرین خشــکی صــخره ای در آب های ساحلی دریای مدیترانه در خاک سوریه است.

«حکایت مدینه» برنامه ای تهیه شده در دفتر دمشق است.این برنامه امشب ساعت 20 به وقت تهران پخش و  فردا ساعت 4 بامداد بازپخش می شود.

 

بررسی اخبار رسانه های رژیم اسرائیل  در «العین الاسرائیلیه»

 

مهمترین اخبار پخش شده در شبکه های تلویزیونی رژیم صهیونیستی در برنامه «العین الاسرائیلیه»، بررسی می شود.

 «العین الاسرائیلیه» با پیگیری و دنبال کردن اخبار رسانه های اسرائیل به صورت هفتگی از آنتن شبکه العالم پخش می شود.

مجری این برنامه حنان ضیاء با طرح موضوعات مهم پرداخت شده در رسانه های اسرائیلی با کارشناس مهمان حاضر در استودیو، دروغ پرداری رسانه های اسرائیلی را افشاء و اخبار واقعی را برای مخاطبان خود ارائه می کند.

محورهای برنامه امشب واکنش شبکه های تلویزیونی اسرائیل به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع طراحان حمله تروریستی اخیر اهواز در شرق فرات در سوریه، بازتاب تشکیل دولت جدید عراق در رسانه های اسرائیل و نمایش مضحک و مسخره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل اختصاص دارد.

«العین الاسرائیلیه» امشب ساعت 21 از شبکه العالم پخش می شود و تکرار آن فردا پنج شنبه ساعت 12 خواهد بود

 

بررسی مهمترین مقالات و اخبار هفته،

در «هفته نامه» کانال اردوی شبکه جهانی سحر

 

«هفته نامه»، کانال اردوی شبکه سحر، با بررسی محتوای 6 مقاله از  سایت ها، خبرگزاری ها و نشریات خبری، به زبان های فارسی، انگلیسی ، اردو و عربی  به مرور و تحلیل سیاست های حوزه هند و پاکستان پرداخته واز محتوای مطبوعات منطقه و جهان می گوید.

در «هفته نامه» جمعه 20 مهر این اخبار و مقاله ها واکاوی خواهد شد:

از روزنامه عربی زبان «الاخبار» چاپ لبنان، مقاله  «وفات مادر عماد مغنیه» بررسی می شود.

از وب سایت ایرانی و فارسی زبان «الوقت»، به مقاله «معمای  جمال خاشقجی و سکوت غرب در برابر مرگ حقوق بشر در عربستان» پرداخته خواهد شد. .

از مجله آمریکایی و انگلیسی زبان «نشنال اینترست» (National Interest)، مقاله «سفر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی» به بحث گذاشته خواهد شد.

 از وب سایت هندی و اردو زبان « د وایر» (The Wire) موضوع داخلی «درگیری اهالی دو ایالت گجرات و اوتارپرادش » انتخاب شده است.

از وب سایت پاکستانی و اردو زبان «دان» مقاله «همکاری اقتصادی چین و پاکستان» (cinpak) مورد بررسی قرار می گیرد.

و در انتها از مجله پاکستانی و اردو زبان «ندای ملت»، بر مقاله «تقدیر از پاکستان در اجلاس سازمان ملل» تمرکز خواهد شد.

این برنامه با حضورحسام الدین مهاجری به عنوان مجری و همچنین  احمد عباس به عنوان کارشناس ثابت و محسن روخ دوست در مقام تهیه کننده، تولید شده و جمعه ها در ساعت 17 به وقت تهران به مدت 20 دقیقه روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر می رود.

 

حسین قاسمعلی

49738