پایگاه خبری شاینا |shaina

مصاحبه با خانم بازیگر به بهانه تولید برنامه « تولید ملی- سلامت ملی»

۱۳۹۷/۰۷/۰۹ ۱۸:۰۷

مبینا میرزاخانی  فارغ التحصیل رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد است که این روزها از عرصه بازیگری فاصله گرفته و بیشتر سرگرم نگارش و کارگردانی و تهیه برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد. به بهانه شروع تولید برنامه « تولید ملی- سلامت ملی» فرصتی دست داده که مصاحبه‌ای با ایشان در زمینه تولید این برنامه داشته باشیم.

لطفا از سوابق خود برای ما بگویید؟

من مبینا میرزاخان توان‌دشتی (میرزاخانی) فارغ التحصیل رشته مدیریت مقطع کارشناسی ارشد هستم که همزمان با انجام تحصیل در این رشته، به علت علاقه زیاد به سینما و تلویزیون، در کلاس‌های استاد فخیم زاده شرکت کردم و دوره‌‌های موسسه را بطور کامل گذراندم.

همزمان با شروع این کلاس‌ها فعالیت خود را در تئاتر با بازی در نمایش «خرده جنایت‌های زن و شوهری» در سال 86 آغاز کردم و بعد با بازی در نمایش‌های «اتفاق دیرهنگام» و «عشق لرزه» (امانوئل) و ... ادامه دادم. همزمان با اجرای این نمایش‌ها در رادیو جوان نیز به عنوان گوینده در برنامه «روروئک» و برنامه «یک قدم مانده به عشق» مشغول فعالیت شدم و پس از مدتی به عنوان بازیگر در چند فیلم کوتاه و بلند پا به عرصه بازیگری گذاشتم و در فیلم «شهر در امن و امان است» به عنوان بازیگر اصلی جلوی دوربین رفتم.

همزمان با بازیگری به علت علاقه زیادی که به تولید داشتم به عنوان مجری طرح در برنامه «طلایه داران صنعت» به مدت چند سال فعالیت تولیدی انجام دادم و این روزها به عنوان نویسنده و کارگردان مشغول فعالیت هستم.

مقوله بازیگری یکی از خواسته‌های اصلی من بود ولی به علت مسائل شخصی ترجیح دادم در پشت صحنه فعالیت بیشتری داشته باشم. چون به نظرم در این دوره تعداد خانم‌های کارگردان و تهیه کننده و کسلانی که در پشت دوربین فعالیت می‌کنند بسیار کم هستند و از همه مهمتر وقتی به عنوان تهیه کننده فعالیت می‌کنید، می‌توانید مسائل و عقاید خود را بیشتر در کار اعمال کنید و این همیشه برای من جذابتر بوده است.

یعنی مولف بودن را ترجیح دادید؟

بله. به نظر من وقتی امکان مؤلف بودن باشد، امکان بیشتری برای رسیدن به هدف میسر می‌شود و مثلا اگر قرار است فیلمی در مورد زنان ساخته شود، یک زن بهتر دغدغه هم نوع خود را می‌تواند درک کند.

من تولید را بیشتر دوست دارم چون کمتر به این مقوله ورود کردند و به نظرم بستر مناسبی است برای فعالیت کردن در عرصه هنر.با توجه به رشته تحصیلی من که مدیریت است، می‌توانم به مقوله تولید از باب آکادمیک هم برخورد مناسبی داشته باشم.

هم اکنون مشغول به تولید چه کاری هستید؟

در برنامه «طلایه داران صنعت» به عنوان تهیه کننده و طراح مشغول به فعالیت هستم که این برنامه با محوریت صنعتی و اقتصادی در مرحله اولیه تولید می‌باشد و به عنوان نویسنده و کارگردان در برنامه «برنامه تولید ملی-سلامت ملی» مشغول فعالیت هستم. این برنامه در حال ضبط است و به زودی به روی آنتن خواهد رفت.

حرف آخر؟!

از تمام کسانی که در این راه من را همراهی کردند علی‌الخصوص پدر و مادرم که همیشه پشتیبان من بودند و استاد عزیزم جناب آقای فخیم زاده که الفبای این کار را به من آموختند، کمال تشکر را دارم و امیدوارم بانوان بیشتری را در عرصه تولید و کارگردانی در سینما و تلویزیون در آینده نزدیک ببینیم.

فاطمه عبدالمحمدی

49660