پایگاه خبری شاینا |shaina

توهم معاونت مطبوعاتی برای خبرنگاران

۱۳۹۷/۰۷/۰۸ ۱۴:۰۷

شاینا نوشت:   در پی اخبار منتشر شده از سوی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی مبنی بر بهره‌مندی خبرنگاران آزاد از مزایای قانون تامین اجتماعی بر خور واجب دانستم مراتب اعتراض خود را مبنی بر ساده انگاری جامعه مطبوعاتی توسط مدیران جدید مطبوعاتی متذکر شده و اعلام نمایم  بهتر است دست از احمق انگاشتن خبرنگاران و اهالی رسانه از جمله خود بنده بردارید، اگر می خواهید کاری انجام دهید و بیلانی به مدیران بالا دستی خود و وزیر بدهید حداقل از مشورت کارشناسان استفاده نمایید تا اینگونه مفتضحانه شعور ما را مورد تمسخر قرار ندهید.

به دلایل ذیل باید اعلام نمایم  متاسفانه مدیران جدید معاونت مطبوعاتی کمترین دانش در مباحث قانون بیمه تامین اجتماعی ندارند و با گرفتار کردن خبرنگاران و اهالی رسانه گویا قصد نابودی کامل ما را دارند.
1-آیا آن ها نمی دانند در قانون بیمه تامین اجتماعی بازنشستگی خبرنگاران در حالت عادی 20سال می باشد و با استفاده از بیمه  (حرف و مشاغل آزاد ) 30 سال سابقه  باید ایجاد شود تا خبرنگار بازنشسته شود این 10سال که توسط این خبر غلط از حق خبرنگاران ضایع می شود چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
2- هر شخصی که قصد بیمه در(مشاغل آزاد) داشته باشد می تواند بدون عنایت معاونت مطبوعاتی به بیمه تامین اجتماعی مراجعه نماید و خودش را بیمه کند و لزومی برای منت گذاری توسط ایشان وجود ندارد؟

3-هزینه بیمه خبرنگاران 7درصد حقوق است معادل (100هزارتومان) اما در این طرح باید 27 درصد از حقوق ایشان  معادل (400هزار تومان) پرداخت گردد.

به قول بزرگی کاری که نکردی تا حالمان خوب بشود حداقل آرام بنشین این چندماه تا بازنشستگی ات مانده سپری شود و برای ما لطفا نسخه غلط تجویز نکن تا سلامت بروی. حرف زدن بلد نیستی حداقل حرف نزدن یادبگیر.

 

علیرضا مفتخری مظاهری

49642