پایگاه خبری شاینا |shaina

سردیس مرضیه حدیدچی رونمایی می‌شود

۱۳۹۷/۰۷/۰۳ ۱۳:۰۷

در همایش بانوی مبارز با حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از سردیس مرحومه مرضیه حدیدچی (دباغ) رونمایی می‌شود.

به گزارش شاینا؛   همایش «بانوی مبارز» به انگیزه پاسداشت یک عمر زندگی سراسر مبارزات و فعالیت‌های انقلابی مرحوم مرضیه حدیدچی معروف به طاهره دباغ و بزرگداشت و تکریم این بانوی مبارز، به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ و با مشارکت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

در این همایش که مسئولان سازمان فرهنگی هنری، جمعی از پژوهشگران و شخصیت‌های فرهنگی و ادبی فعال در حوزه تاریخ انقلاب و دفاع مقدس حضور خواهند داشت، ضمن سخنرانی سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مریم مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس، همچنین میزگردی با حضور اعضای خانواده مرحوم دباغ با موضوع تبیین مبارزات انقلابی ایشان برگزار می‌شود.

سخنرانی علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شعر خوانی شاعران انقلاب در وصف مرحوم دباغ و نمایش فیلم درباره زندگی و مبارزات ایشان از دیگر بخش‌های این همایش است.

همچنین در پایان این همایش با حضور خانواده مرحوم دباغ و مسئولان فرهنگی حاضر در همایش از سردیس این بانوی انقلابی و محافظ و یار دیرین حضرت امام (ره) رونمایی می‌شود.

همایش «بانوی مبارز» چهارشنبه ۴ مهر ماه ساعت ۹ در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 

رضارستگارامشه

49593