پایگاه خبری شاینا |shaina

انتشار آلبوم جدید محسن چاوشی با قطعه‌های بدون مجوز؟!

۱۳۹۷/۰۶/۱۱ ۱۵:۰۶

آلبوم "ابراهیم" با صدای چاوشی منتشر شد، اما به نظر می‌رسد حواشی این اثر تمامی ندارد.

به گزارش شاینا؛   آلبوم محسن چاوشی با نام «ابراهیم» امروز ۱۱ شهریور ماه منتشر شد. بر کسی پوشیده نیست که این خواننده پاپ و تهیه کننده آلبوم «ابراهیم» برای اخذ مجوز انتشار با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدال‌های فراوانی داشتند.

واحد نظارت و ارزشیابی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصلاحیه‌هایی را برای چند قطعه از این آلبوم در نظر گرفته بود و می‌گفت که صاحبان اثر پیگیر اصلاحیه‌ها نشده اند. از طرفی تهیه کننده آلبوم «ابراهیم» این ادعای واحد نظارت را نمی‌پذیرفت و وزارت ارشاد را در این موضوع بی تفاوت می‌دانست.

سرانجام با ورود علی ترابی رئیس دفتر موسیقی وزارت ارشاد به ماجرا، مجوز آلبوم داده شد. ترابی چند قطعه را با ضمانت خودش مجوز داد و اعلام کرد که «دو قطعه از این آلبوم تحت هیچ شرایطی مجوز نمی‌گیرند و اگر این دو قطعه با این کیفیت منتشر شوند، اعتراض بسیاری را به همراه خواهد داشت. همچنین طبق معیار‌های وزارت ارشاد، نباید این دو قطعه انجام شود». اما شاهد این هستیم اشعار این دو قطعه به دست رسانه‌ها منتشر شد.

نکته جالب و عجیب پس از انتشار آلبوم «ابراهیم»، این است که بر خلاف آن چه که گفته شد، آلبوم «ابراهیم» در نسخه مجازی با ۸ قطعه منتشر شده است، این در حالی است که وزارت ارشاد برای ۶  قطعه مجوز داده بود و حتی در پشت جلد این آلبوم عنوان ۶ قطعه آورده شده است.

 

49460