پایگاه خبری شاینا |shaina

«مزار شریف» از قاب آی‌فیلم عربی/پای «هزارپا» به آی‌فیلم باز می‌شود

۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۷:۰۴

گلچینی از اخبار مجموعه سعادت آباد برون مرزی صدا و سیما

شروع به کار بخش خبری لندن پرس تی وی

 نگاهی به «حذف واژه نژاد از قانون اساسی فرانسه» در شبکه پرس تی وی

«مشارکت بانک های اسراییلی در شهرک سازی در مناطق اشغالی» زیر ذره بین شبکه پرس تی وی

 پای «هزارپا» به آی‌فیلم باز می‌شود

«مزار شریف» از قاب آی‌فیلم عربی

روایت های خارج از کادر سیامک اطلسی در آی‌فیلم

پرو و شهر نابود شده ارویا در قاب هیسپان تی وی

بخش خبری شبکه پرس تی وی در لندن با اجرای «امینا تیلور» از روز جمعه 22 خرداد ماه به روی آنتن این شبکه خبری خواهد رفت. شبکه پرس تی وی طی برنامه ای به بررسی مساله نژادپرستی و تلاش های اخیر فرانسه برای حذف واژه «نژاد» از قانون اساسی این کشور می پردازد. مشارکت بانک های اسرائیلی در شهرک سازی در مناطق اشغالی و کرانه باختری و همچنین سرمایه گذاری برخی سازمان های آمریکایی در این زمینه در شبکه پرس تی وی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد. فیلم سینمایی «هزارپا» ساخته ابوالحسن داودی، سوژه این هفته سینما آی‌فیلم شده است. فیلم سینمایی «مزار شریف» به‌کارگردانی عبدالحسن برزیده از آی‌فیلم عربی به‌نمایش گذاشته می‌شود. سیامک اطلسی در برنامه «خارج از کادر» این هفته درباره حال‌وهوا و مشغله‌های این روزهایش با آی‌فیلمی‌ها صحبت می‌کند. شبکه هیسپان تی وی در مستندی به بررسی شرایط یکی از شهرهای پرو و مردمش که سال ها تحت سیطره یکی از شرکت های چند ملیتی و استخراج معدن، متحمل خسارات جبران ناپذیری شده اند، پرداخته است.

شروع به کار بخش خبری لندن پرس تی وی

بخش خبری شبکه پرس تی وی در لندن با اجرای «امینا تیلور» از روز جمعه 22 خرداد ماه به روی آنتن این شبکه خبری خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، بخش خبری پرس تی وی در لندن به زودی آغاز به کار خواهد کرد و در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران از این شبکه پخش خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «امینا تیلور»  اجرای بخش خبری لندن پرس تی وی را برعهده دارد. در این بخش خبری با موضوعات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، نگاه ویژه ای به خبرها و اتفاقات انگلیس می شود و بخشی از این خبرها توسط شهروند خبرنگارانی که در هر لحظه با گوشی های همراه خود، هر اتفاق و خبری ویژه را به صورت گزارش برای دفتر لندن مخابره می کنند، آماده و این گزارش ها معمولا از طریق شبکه های اجتماعی این بخش خبری بارگذاری نیز خواهند شد.

شبکه خبری انگلیسی زبان پرس تی وی، 24 ساعته اخبار نقاط مختلف دنیا را با شعار «صدای بی صدایان» برای مخاطبان خود گزارش می دهد.

نگاهی به «حذف واژه نژاد از قانون اساسی فرانسه» در شبکه پرس تی وی

شبکه پرس تی وی طی برنامه ای به بررسی مساله نژادپرستی و تلاش های اخیر فرانسه برای حذف واژه «نژاد» از قانون اساسی این کشور می پردازد.

به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، در این برنامه که از سری برنامه های «دقت دوچندان» (Doubling Down) است ضمن نگاهی به مقابله فرانسه با اقدامات نژادپرستی، به سابقه 70 ساله وجود واژه «نژاد» در قانون اساسی این کشور و تلاش های اخیر قانون گذاران در راستای حذف این واژه اشاره می شود.

این برنامه در ادامه ضمن جست و جوی پاسخ به این سوال که آیا واقعا می توان تنها با حذف یک واژه، با نژادپرستی مبارزه کرد، موافقت روسای جمهور فرانسه از جمله امانوئل مکرون و فرانسوا اولاند با حذف این واژه و مخالفت نیکولا سارکوزی با این اقدام و تاکید وی بر اینکه نمی توان با حذف واژه ای همچون نژادپرستی از روی کاغذ، آن را به کل ریشه کن کرد را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

این برنامه همچنین ضمن تبادل نظر در مورد اهداف فرانسه از این تصمیم با در نظر گرفتن سابقه بد این کشور در مبارزه علیه اقدامات نژادپرستانه در قبال مسلمانان و سیاهپوستان، اقدامات مشابه در کشورهایی همچون آمریکا و بریتانیا را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد.

برنامه «دقت دوچندان» (Doubling Down) پنجشنبه 21 تیر ساعت 18:00 به مدت 25 دقیقه روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود.

 

«مشارکت بانک های اسراییلی در شهرک سازی در مناطق اشغالی» زیر ذره بین شبکه پرس تی وی

 

مشارکت بانک های اسرائیلی در شهرک سازی در مناطق اشغالی و کرانه باختری و همچنین سرمایه گذاری برخی سازمان های آمریکایی در این زمینه در شبکه پرس تی وی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد. 

به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، در این برنامه که از سری برنامه های هفتگی «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) است، ضمن بررسی خدمات متنوع بانک های بزرگ اسراییلی به منظور توسعه و گسترش ساخت و ساز در مناطق اشغال شده کرانه باختری، انتقال و جابه جایی مردم اسراییل به این مناطق و بیرون راندن مردم بومی به عنوان جرم جنگی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این برنامه همچنین به ورود برخی چهره ها و سازمان های آمریکا و سرمایه گذاری آنها در شهرک سازی در مناطق اشغالی اشاره خواهد شد.

«شکاف اقتصادی» با اجرا و تهیه کنندگی کاوه تقوایی ساعت 01:00 بامداد جمعه 22 تیر ماه از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن روز شنبه ساعت 00:03 بامداد، یکشنبه ساعت 08:00 و 19:00 و دوشنبه ساعت 11:00 پخش خواهد شد.

پای «هزارپا» به آی‌فیلم باز می‌شود

فیلم سینمایی «هزارپا» ساخته ابوالحسن داودی، سوژه این هفته سینما آی‌فیلم شده است.

به گزارش شاینا؛  «سینما آی‌فیلم» که هرچهارشنبه به معرفی یکی از فیلم‌های سینمایی در حال اکران می‌رود، این‌بار «هزارپا» را برای معرفی و گفت‌وگو با عوامل آن انتخاب کرده است.

بر اساس این گزارش، «هزارپا» یک فیلم کمدی است که در سال ۹۶ ساخته شده و اکران آن از ۱۳ تیر در سینماهای سراسر کشور آغاز شده است.

امیر برادران، پیمان جزینی، مصطفی زندی، این فیلم کمدی را با این حال‌وهوا نگاشته‌اند: دزدی، اتفاقی متوجه راز یک دختر می‌شود و سعی می‌کند از این موقعیت سوءاستفاده کند.

رضا عطاران، جواد عزتی، سارا بهرامی، مهران احمدی، شهره لرستانی، لاله اسكندرى، امید روحانی، سپند امیرسلیمانی، امیرمهدى ژوله، نعیمه نظام دوست، سينا رازانى، محمد نادری، حسین سلیمانی، شهين تسليمى، حمیدرضا فلاحی و بهرام ابراهيمى در «هزارپا» حضور دارند.

سینما آی‌فیلم به تهیه‌کنندگی وحید رونقی و محمدتنکابنی، چهارشنبه شب‌ها ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن کانال فارسی می‌رود و   پنجشنبه ساعت ۰۶:۳۰ بازپخش می‌شود.

«مزار شریف» از قاب آی‌فیلم عربی

فیلم سینمایی «مزار شریف» به‌کارگردانی عبدالحسن برزیده از آی‌فیلم عربی به‌نمایش گذاشته می‌شود.

 «مزار شریف» با بازی حسین یاری، مهتاب کرامتی و مسعود رایگان فیلم این هفته کانال عربی شده است.

«مزار شریف» داستان کشتار دیپلمات‌های ایرانی در کنسولگری ایران در شهر مزار شریف افغانستان است که به‌دنبال هجوم نیروهای طالبان منجر به شهادت ۱۰ تن از کارکنان کنسولگری ایران شد.

فیلم سینمایی «مزار شریف» جمعه ساعت ۱۸:۰۰ به وقت مکه (۱۹:۳۰ به وقت تهران) روی آنتن می‌رود و بازپخش آن در ساعت‌های ۰۰:۰۰ و ۰۶:۰۰ و ۱۲:۰۰ روز شنبه خواهدبود.

روایت های خارج از کادر سیامک اطلسی در آی‌فیلم

سیامک اطلسی در برنامه «خارج از کادر» این هفته درباره حال‌وهوا و مشغله‌های این روزهایش با آی‌فیلمی‌ها صحبت می‌کند.

 سیامک اطلسی بازیگر و دوبلور ۸۲ساله کشورمان میهمان «خارج از کادر» این هفته می‌شود.

اطلسی از سال ۵۱ تاکنون علاوه بر دوبله در بیش از ۳۰ فیلم سینمایی و ده‌ها سریال نقش‌‌های شاخص و متفاوتی بازی کرده است که ماندگارترین آن‌ها «آن‌سوی آتش»، «دوران سربی»، «پهلوانان نمی‌میرند»، «معمای شاه»، «پدرسالار» و «مختارنامه» بوده است.

اطلسی همچنین تا به امروز سه فیلم «مشت سال»، «سفر پرماجرا» و «راز شب بارانی» را ساخته و صدای او در بیش از ۱۵ فیلم و سریال زینت‌بخش ایفای نقش بسیاری از بازیگران بوده است.

«خارج از کادر» به‌تهیه‌کنندگی عاطفه خالدی و فرشاد خلیل‌پور جمعه ۲۲تیر ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می‌رود و در ساعت‌های ۰۶:۳۰ و ۱۴:۳۰ روز شنبه و ۲۲:۳۰ روز دوشنبه بازپخش می‌شود.

پرو و شهر نابود شده ارویا در قاب هیسپان تی وی

شبکه هیسپان تی وی در مستندی به بررسی شرایط یکی از شهرهای پرو و مردمش که سال ها تحت سیطره یکی از شرکت های چند ملیتی و استخراج معدن، متحمل خسارات جبران ناپذیری شده اند، پرداخته است.

به گزارش شاینا به نقل از  روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی،  ارویا(Oroya ) یکی از شهرهای معدنی بسیار آلوده کشور پرو و نمونه ای است از آنچه که آلودگی های صنعتِ معدن با مردم و محیط زیست کرده است.

کیمبرلی آرمنگول، تهیه کننده این مستند به شرکتی آمریکایی اشاره می کند که از سال 1997 در این شهر مجتمع استخراج معدن مس راه اندازی می کند و با این وجود از سال 2012  این شرکت به خاطر عدم تطابق با استانداردهای زیست محیطی که دولت از آن مطالبه کرده بود، مجبور به توقف فعالیت هایش شد. مشکل اساسی این بود که با وجود میلیون ها سود حاصله، این شرکت نخواسته در تکنولوژی عدم ایجاد آلودگی و صدمه رساندن به سلامت شهروندانِ منطقه ارویا شرکت کند.

بر اساس گزارش هایی که در این مستند نشان داده می شود، سطح سرب، آرسنیک، جیوه و دیگر فلزات در خون ساکنان منطقه ناشی از آلودگی های تولید شده توسط این شرکت بسیار بالاتر از حد مجاز اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهانی است، جدا از اینکه زمین و آب رودخانه نیز آلوده شده است.

مستند ارویا، شهر نابود شده محصول سال 2017 و در مدت زمان 25 دقیقه، روز شنبه ساعت 8:30 به وقت تهران از هیسپان تی و.ی پخش و در ساعات 15:30 و 21:30 همان روز بازپخش می شود.

 

 

فاطمه عبدالمحمدی

48810