پایگاه خبری شاینا |shaina

برپایی بیستمین جشن سینمای ایران با هزینه‌هایی محدودتر

۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۱۲:۰۴

رئیس بیستمین جشن سینمای ایران گفت:من با جشن و جشنواره های مختلف موافق هستم اما با توجه به شرایط جامعه، قرار است که این جشن با هزینه های محدود برگزار شود.

به گزارش شاینا؛   علی نصیریان رئیس بیستمین جشن سینمای ایران در نشست خبری این دوره از جشن سینما که در خانه سینما برگزار شد، اظهار کرد: من با جشن و جشنواره های مختلف موافق هستم اما با توجه به شرایط جامعه، قرار است که این جشن با هزینه های محدود برگزار شود.

وی افزود:ما نیاز به این چنین مراسم ها برای کشف استعداد های جوان و پاسداشت اهالی سینما در طول یک‌ سال داریم اما بهتر است این جشن در چارچوبی با هزینه های محدودتر برگزار شود.

نصیریان با تاکید بر اینکه برای کارمان حرمت قائل شویم، ادامه داد: با برخورد های ناپسند و نامطلوب با یکدیگر سینما را به سمت پلیدی و آلودگی نکشیم.

وی افزود:این قبیل جشن ها برای رشد و توسعه انجام می شود و موفقیت در جشن های سینمایی در هر جای جهان منجر به افتخار جامعه و باعث سرافرازی ما است و ما خود را در این جوایز سهیم می دانیم .

نصیریان گفت:جوانان ما بسیار با انگیزه و با نگاه های تازه همراه با سواد عمومی بالا وارد سینما شده اند و من به شخصه لذت می برم که می توانم با آنها همکاری کنم و در چنین مراسم هایی به آنها بها داده می شود.

وی گفت:ما بیشتر جنبه‌ دوستی و الفت را در این جشن ها باید هدف قرار دهیم و از برخورد های نامطلوب در فضاهای مختلف پرهیز و حرمت ها را حفظ کنیم.

 رئیس بیستمین جشن سینمای ایران با تاکید بر اینکه باید بپذیریم که از نظر اخلاقی ضعیف شدیم و از اصل فرهنگی خود دور شده  ایم، بیان کرد: زمانی که ما وارد سینما و هنر شدیم ، در کلاس های بازیگری به ما گلستان سعدی آموزش می دادند و ما را با ادب کهن ایران انس می دادند.

نصیریان با بیان اینکه ما جامعه با اخلاق بودیم، گفت: من در یک سفری که به نیشابور  داشتم با یک انسان با صفای روستایی برخورد کردم و به قدری زیبا درباره هنر صحبت می کرد که من شگفت زده شده بودم .

وی تاکید کرد:در شرایط کنونی جامعه ما در زمینه توسعه فرهنگی رشد پیدا کرده و مردم باهوش تر شده اند و این جشن ها در راستای رشد جامعه سینمایی برای به کمال رسیدن اخلاق است.

نصیریان با تاکید بر اینکه من با لطف عزیزان به نوعی سنبل این مراسم هستم و مسئولیت اصلی با با عزیزان است، گفت: امیدوارم که این جشن با آبرو و عزت برای ارتقاء فرهنگ ایران هرچه با شکوه تر برگزار شود .

 

شیدامهدوی

48793