پایگاه خبری شاینا |shaina

رييس رسانه ملي در واكنش به تحريم امريكا

۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۱۵:۰۳

رييس رسانه ملي در واكنش به تحريم وزارت خزانه داري امريكا آن را نشانه اي ديگر از شواهد افول و فروپاشي امريكا دانست و تاكيد كرد : امريكا دچار اين توهم شده است كه با تحريم ها و فشارهاي پي درپي عليه ملت ايران مي تواند راهي براي كند كردن مسير افول خود بيابد،غافل از اينكه نتيجه اين روند وحدت و انسجام بيشترملت بزرگ ايران است.

به گزارش شاینا؛‌ دكتر علي عسكري در بيانيه اي با بيان اينكه تحريم هاي ظالمانه امريكا عليه ملت ايران به ظهور فرصت هايي تاريخي براي ايران اسلامي خواهد انجاميد افزوده است : نتيجه اين روند ترغيب ايران به استفاده از همه ابزارهاي قدرت ملي براي تاديب امريكا ، مستحكم تر و مصمم ترشدن اجزاي محور مقاومت در منطقه براي خنثي كردن توطئه ها و تسريع در اضمحلال رژيم اسرائيل ، تنبيه متحدان امريكا بعنوان خائنان به دنياي اسلام و درصورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته اي ايران خواهد بود.
وي تحريم عليه رييس سازمان صدا وسيما جمهوري اسلامي ايران  را نشانه عصبانيت امريكا از شكسته شدن انحصار رسانه اي خود دانست و تصريح كرد : تحريم عليه رييس سازمان صدا وسيما علامتي است از اينكه امريكا به شدت از شكسته شدن انحصار جبهه رسانه هاي استكباري و رسوا شدن پي در پي در پيشگاه افكارعمومي ايران و جهان عصباني است .
رييس رسانه ملي در ادامه اين بيانيه افزوده است : خانواده صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران به خود مي بالد كه برغم همه اين فشارها ذره اي در انجام ماموريت اصلي خويش كه همانا نمايندگي صداي ملت ايران و ترويج نداي رهايي بخش انقلاب اسلامي است كوتاهي نكرده و ازاين پس بر عزم و تلاش انقلابي خود مصمم تر از گذشته ، خواهد افزود.
دكتر علي عسكري دراين بيانيه با بيان اينكه تحريم هاي مضحك امريكا عليه اينجانب به عنوان يكي از كوچك ترين آحاد ملت ايران و كمترين خادم آنها ،مايه مباهات و نشانه سردرگمي ،حماقت و خوي استكباري دولت امريكاست تاكيد كرده است : اگرچه امريكا سعي كرده است در دهه هاي گذشته خود را به عنوان يك قدرت جهاني پيشرو مطرح كند اما با از دست دادن مزيت هاي نسبي و توانايي هاي خود ، اكنون همه جهان شاهد افول و فروپاشي آن قدرت هستند.
رييس رسانه ملي بحران هاي پي درپي اجتماعي، ازهم گسيختگي سياسي ، رسوايي هاي سياسي و اخلاقي حتي در سطح رييس جمهور و سردرگمي در سياست خارجي و بن بست كامل در سياست هاي مرتبط با منطقه غرب آسيا را از شواهد فروپاشي امريكا دانست و افزود : خزانه داري امريكا كه تصور مي كند با اين تحريم ها مي تواند كمكي به جلوگيري از افول دولت امريكا نمايد، بايد خود پاسخگو باشد كه بدهي فزاينده امريكا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آيا توان بازپرداخت اين بدهي هاي عظيم را خواهد داشت ؟
دكتر علي عسكري درادامه اين بيانيه تصريح كرده است : خزانه داري امريكا در حال و آينده محل مراجعه انبوه طلبكاران از سراسر جهان خواهد بود كه طلب 21 هزار ميليارد دلاري خود از امريكا به عنوان بدهكارترين دولت جهان را مطالبه  مي كنند گرچه ناتواني امريكا نشان مي دهد طلبكاران و مالباختگان خزانه داري امريكا به زودي بايد بر لاشه اين هيولاي بزرگ حاضر شوند و بابت طلب هاي غيرقابل وصول خود اشك حسرت بريزند .
رييس سازمان صدا وسيما با تاكيد براينكه دور جديد تحريم ها به بركت انسجام ملي درسايه تدابير حكيمانه رهبري معظم انقلاب ،برنامه ريزي و اقدام انقلابي مسئولان، استقامت تحسين برانگيز ملت و از همه بالاتر نصرت الهي راه به جايي نخواهد برد افزود : به زودي اقتصاد ايران وارد دوراني خواهد شد كه اساسا ابزار و حربه تحريم از دست دشمن گرفته مي شود و خداوند را شاكرم كه اينجانب و سازمان صدا وسيما نيز در پيمودن اين مسير تاريخي سهيم خواهيم بود .
هفته گذشته وزارت خزانه‌داري آمريكا در ادامه تحريم هاي ظالمانه خود عليه كشورمان چند مقام مسئول، سازمان و گروه ايراني ديگر را نيز تحريم كرد كه نام رئيس صداوسيما در اين فهرست ديده مي شود.

متن كامل بيانيه رييس رسانه ملي به اين شرح است :

 

بسم الله الرحمن الرحيم

تحريم هاي مضحك امريكا عليه اينجانب به عنوان يكي از كوچكترين آحاد ملت ايران و كمترين خادم آنها، مايه مباهات، و نشانه سردرگمي، حماقت و خوي استكباري دولت امريكاست. اگرچه امريكا سعي كرده در دهه هاي گذشته خود را به عنوان يك قدرت جهاني پيشرو مطرح كند اما با از دست دادن مزيت هاي نسبي و توانايي هاي خود، اكنون همه جهان شاهد افول و فروپاشي آن قدرت است.
 به هم ريختگي داخلي امريكا و بحران هاي پي در پي اجتماعي، از هم گسيختگي سياسي، رسوايي هاي پي در پي سياسي و اخلاقي حتي در سطح رييس جمهور، سردرگمي در سياست خارجي و بن بست كامل در سياست هاي مرتبط با منطقه غرب آسيا‏، هم پيمان شدن با رسواترين و جنايتكارترين دولت هاي منطقه خاورميانه‏، حمايت همه جانبه از جنايات رژيم غاصب صهيونيستي، تا جايي كه نفرت همه ملت هاي مستقل جهان برانگيخته شده است، بدعهدي و خروج از تعهدات بين المللي دولت امريكا مانند «برجام»، شركت دزدانه و مزورانه در تقريبا همه انواع تروريسم بين المللي از جمله ايجاد داعش و ديگر گروه هاي تروريستي و نهايتا شكست اقتصاد امريكا و تبديل آن به بدهكارترين كشور جهان، نمونه هايي از شواهد افول و فروپاشي امريكاست.
اكنون امريكا دچار اين توهم شده است كه با تحريم ها و فشارهاي پي در پي عليه ملت ايران مي تواند راهي براي كند كردن مسير افول خود بيابد غافل از اينكه نتيجه اين روند وحدت و انسجام بيشتر ملت بزرگ ايران، ترغيب ايران به استفاده از همه ابزارهاي قدرت ملي خود براي تاديب امريكا، مستحكم تر و مصمم تر شدن اجزاي محور مقاومت در منطقه براي خنثي كردن توطئه ها و تسريع در اضمحلال رژيم اسرائيل و تنبيه متحدان امريكا –كه درواقع خائنان به دنياي اسلام هستند- و در صورت لزوم آغاز مجدد برنامه هسته‌اي ايران خواهد بود.
به طور خاص تحريم عليه رييس سازمان صدا وسيما علامتي است از اينكه امريكا به شدت از شكسته شدن انحصار جبهه رسانه هاي استكباري و رسوا شدن پي در پي در پيشگاه افكار عمومي ايران و جهان عصباني است. خانواده صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران به خود مي بالد كه به رغم همه اين فشارها ذره اي در انجام ماموريت اصلي خويش كه همانا نمايندگي صداي ملت ايران و ترويج نداي رهايي بخش انقلاب اسلامي است كوتاهي نكرده و از اين پس بر عزم و تلاش انقلابي خود مصمم تر از گذشته، خواهد افزود.
تحريم هاي ظالمانه امريكا عليه ملت ايران نه تنها تهديد نيست بلكه به ظهور فرصت هايي تاريخي براي ملت ايران خواهد انجاميد. اينجانب اين تحريم ها را نه تنها تهديد نمي دانم بلكه اطمينان دارم با اتكا به توانمندي هاي انساني، علمي و فني و طراحي هاي هوشمندانه اي كه ملهم از فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي در حال انجام است به زودي اقتصاد ايران وارد دوراني خواهد شد كه اساسا ابزار و حربه تحريم از دست دشمن گرفته مي شود و خداوند را شاكرم كه اينجانب و سازمان صدا و سيما نيز در پيمودن اين مسير تاريخي سهيم خواهيم بود. ملت بزرگ ايران چنانكه امام عظيم الشان فرمود مصمم است كه امريكا را زير پا بگذارد و آن را به خاك مذلت بنشاند.
خزانه داري امريكا كه تصور مي كند با اين تحريم ها مي تواند كمكي به جلوگيري از افول دولت امريكا نمايد، بايد خود پاسخگو باشد كه بدهي فزاينده امريكا به جهان را چگونه خواهد پرداخت؟ آيا توان بازپرداخت اين بدهي هاي عظيم را خواهد داشت؟ خزانه داري امريكا در حال و آينده محل مراجعه انبوه طلبكاران از سراسر جهان خواهد بود كه طلب 21000 ميليارد دلاري خود از امريكا - به عنوان بدهكارترين دولت جهان- را مطالبه مي كنند گرچه ناتواني امريكا نشان مي دهد طلبكاران و مالباختگان خزانه داري امريكا به زودي بايد بر لاشه اين هيولاي بزرگ حاضر شوند و بابت طلب هاي غير قابل وصول خود اشك حسرت بريزند!
بي ترديد دور جديد تحريم ها نيز كه تنها حربه باقي مانده امريكا در مقابله با ملت توانا و هوشيار ايران است به بركت انسجام ملي در سايه تدابير حكيمانه رهبري معظم انقلاب، برنامه ريزي و اقدام انقلابي مسئولان، استقامت تحسين برانگيز ملت و از همه بالاتر نصرت الهي راه به جايي نخواهد برد و ايران اسلامي مقاوم و سربلند به راه پرافتخار خود ادامه خواهد داد.
به پاس خدمتگزاري ملت در صدا و سيماي جمهوري اسلامي و به شكرانه توفيق در نااميد كردن و استيصال شيطان بزرگ بر آستان پروردگار رئوف قادر متعال سجده شكر مي گزارم.

وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ
عبدالعلي علي عسكري
رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران
12خرداد1397

 

علیرضامفتخری مظاهری

48539