پایگاه خبری شاینا |shaina

«فرزاد حسنی» مجری ویژه برنامه‌های شب قدر

۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۱۲:۰۲

معاون صدا با بیان تولید ۱۵۴ هزار دقیقه ویژه برنامه رمضانی، از راه‌اندازی رادیو ترتیل در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش شاینا؛‌  نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های رادیو در ماه مبارک رمضان بعد از ظهر امروز -یکشنبه 24 اردیبهشت ماه- با حضور حمیدرضا شاه‌آبادی معاون صدا و نمایندگان رسانه‌های جمعی در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

بنا بر این گزارش، شاه‌آبادی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان حرکت رادیو به سمت خانواده‌هاست و خانواده‌ها باید به سمت قرآنی شدن حرکت کنند، گفت:رادیو یک رسانه گفتاری است که یک سویه مطالب را عرضه می کند اما زمانی رسانه به خوبی نقش ایفا می کند که برآیند این کار، 2 طرفه باشد و از رسانه ها هم می خواهم کمک کنند تا این تعامل دوطرفه برقرار شود.

وی همچنین از پخش 154 هزار دقیقه برنامه با موضوع رمضان خبر داد و اظهارداشت: ماه رمضان فرصت خوبی برای آشنایی با اخلاق است و در این ماه معمولا جرایم هم کاهش یافته و روابط انسانی کم تنش تر می شود. ضمن اینکه رمضان باید در زندگی مردم تاثیرگذار باشد و رادیو به این مباحث می پردازد. در این میان بسیاری از برنامه های ما در رمضان امسال به حق الناس می پردازد چرا که عبادت و بندگی خدا از مسیر حق الناس می گذرد.

معاون صدا افزود: امسال طرحی در رادیو ایران با نام «من خادم مسجد هستم» برای توجه به مسایل خدام داریم که در برنامه «خانه دوست» روی آنتن رادیو ایران می رود. همچنین در برنامه «قرار آسمانی» در رادیو ایران کمپینی برای آزادی جمع زیادی از زندانیان جرایم غیرعمد انجام می شود.ما باید با توجه به سبک زندگی قرآنی از فرصت ماه رمضان بهره ببریم و سبک زندکی ایرانی و اسلانی باید در قالب الگوهایی در برنامه ها معرفی شود.

شاه‌آبادی درباره ویژه برنامه‌های رادیو به مناسبت سالگرد امام راحل(ره) نیز توضیح داد: «تفسیر آفتاب» که از رادیو معارف پخش می شود با محوریت امام خمینی (ره) روی آنتن می رود. برنامه «حق با توست» آموزش هایی درباره روابط فردی و اجتماعی است که همه روزه از رادیو سلامت پخش می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از راه‌اندازی رادیو ترتیل در ماه مبارک رمضان خبر داد و عنوان داشت: امسال نیز به رسم سال‌های قبل رادیو ترتیل از روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه و مقارن با روز نخست ماه مبارک رمضان آغاز به کار می‌کند.

در بخش دیگری از این مراسم علی سیفی مدیر رادیو جوان نیز درباره برنامه‌های ویژه ماه رمضان این شبکه گفت: برنامه‌های  «ماه نو» ویژه برنامه افطار و «هفت آسمان» ویژه برنامه سحر ما در رادیو جوان است که فرزاد حسنی مجری برنامه شب‌های قدر است.

صادق رحمانیان مدیر رادیو فرهنگ نیز در این نشست ضمن اعلام برنامه‌های رمضانی رادیو فرهنگ در ماه مبارک رمضان از پخش «روز رهایی» در روز قدس و «در حوالی قاف» در افطار خبر داد و گفت: ویژه برنامه‌های ما در رادیو فرهنگ 130 ساعت است و شعرخوانی هنرمندان نزد رهبر انقلاب را که نیمه ماه رمضان برگزار می‌شود را با یک روز تاخیر در این شبکه پخش می‌کنیم.

مجتبی تونه‌ای مدیر رادیو معارف نیز در این مراسم اظهارداشت: جزءخوانی قرآن کریم بعد از نماز صبح از حرم امام رضا(ع) و ظهر از حرم حضرت معصومه(س) پخش می‌شود، ضمن اینکه امسال تفسیر سوره حمد از زبان امام خمینی (ره) را پخش می‌کنیم و حمید قاسمی مدیر رادیو ورزش نیز اعلام کرد که: ما تصمیم گرفتیم که در برنامه‌های کارشناسی به سوالات ورزشکاران درباره نحوه فعالیت در ماه رمضان پاسخ دهیم. ضمن اینکه ویژه برنامه افطار را با نام «فرصت پرواز» پخش می‌کنیم و ورزشکاران در این برنامه از تجربیات خود در ایام رمضان می‌گویند.

همچنین حمیدرضا مقدسی مدیر رادیو پیام و رادیو آوا نیز در این مراسم گفت: ما در ماه مبارک رمضان دو ویژه برنامه سحرگاهی و افطار داریم که در بازه‌های 45 دقیقه و 35 دقیقه‌ای در رادیو آوا و پیام پخش می‌شود. همچنین در این ماه ترانه‌ها و تصنیف‌های عرفانی روی آنتن می‌رود و آیتم‌های کوتاه مدتی را تهیه کرده‌ایم که در حوزه سلامت و تغذیه نکاتی را مطرح می‌کند. همچنین پیام‌هایی درباره روزه داری، مسایل احکام و رفتار اجتماعی نیز در شبکه آوا و پیام ارایه می شود. در روز قدس نیز تلاش می‌کنیم گزارش‌های لحظه به لحظه‌ای را از شهرهای کشور ارایه کنیم.

 محمدرضا قربانی مدیر رادیو نمایش نیز در این مراسم گفت: در ماه رمضان امسال 5 سریال رادیویی در اداره کل هنرهای نمایشی آماده شده است که از میان آنها نمایش «گذر از اندوه» در 20 قسمت برای پخش از رادیو ایران، «سرنوشت» در 30 قسمت برای پخش از رادیو تهران، «راه و بیراه» در 30 قسمت برای پخش از رادیو جوان، «خواب چهل آینه» در 30 قسمت برای پخش از رادیو فرهنگ، «گنجشک‌ها در برف» در 24 قسمت برای پخش از رادیو سلامت آماده شده‌اند. احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن نیز در این مراسم ویژه برنامه عید فطر را اعلام کرد و گفت: ویژه برنامه‌ای برای پوشش نمایشگاه قرآن و «استهلال» از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار داریم.

سعید یوسف‌نیا مدیر رادیو صبا نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت: ویژه برنامه «عصر صبا» را در این ایام داریم که حق الناس را در فضایی طنز مطرح می‌کند. ضمن مسابقه «همپای صدا» نیز هر روز از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن می رود.

صدیقه اعتمادسعید مدیر رادیو سلامت نیز گفت: رادیو سلامت از 10 روز قبل از ماه رمضان به استقبال این ماه رفته و برای کسانی که نیاز است آموزش‌ها و تعلیماتی برای ورود به این ماه داشته باشند برنامه‌هایی را پخش کرده‌ایم. همچنین برنامه «راهی شو» ویژه افطار است که در آن سلبریتی‌های جدیدی را به جامعه معرفی می‌کنیم که خیر هستند. همچنین در برنامه‌ها با استفاده از روانشناسان و کارشناسان درباره حق الناس هم بحث می‌کنیم.

 

48217