پایگاه خبری شاینا |shaina

اعلام برنامه‌های رمضانی شبکه آموزش سیما

۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۱۲:۰۲

برنامه‌های «شمس و قمر»، «نان و نمک»، «هفت آسمان»، «همیشه خونه»، «دکتر سلام» و «1452» در ماه مبارک رمضان از شبکه آموزش سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش شاینا؛  شبکه آموزش سیما در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

برنامه «شمس و قمر» بر مبنای تحقیق صورت گرفته درباره هزار سال شعر فارسی که در رابطه با آیات قرآنی گفته شده، ساخته شده است.

در این برنامه 50 حافظ قرآنی و 50 نفر در حوزه شعر حضور دارند که حافظان یک آیه از قرآن را می‌خوانند و شعرا یک بیت شعر در رابطه با آن می‌گویند.

برنامه «شمس و قمر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر هر شب ساعت 23 از شبکه آموزش پخش می‌شود.

برنامه «نان و نمک» برنامه ترویج فرهنگ رمضانی توسط جامعه علمی کشور، به تهیه‌کنندگی هادی خددادی در 30 قسمت 14 دقیقه ای هر شب ساعت 19 روی آنتن می‌رود.

«نان و نمک» ویژه برنامه رمضانی شبکه آموزش است که همچون سال های گذشته لحظاتی بعد از افطار پخش می شود.
این برنامه طبق روال سال های پیشین، به سراغ استادان دانشگاه، معلمان نمونه مدارس، پزشکان می رود تا آنها از حق نان و نمک پروردگار، اثرات ناب رمضان الکریم و از نقش خود در جامعه سخن بگویند. با توجه به این امر که همه ما بندگان بر سر خوان نعمت پروردگار نمک گیریم میهمانان این برنامه نیز از حق بنده و خداوند، از حق شاگردی و استادی و حق نان و نمک و حرمت سخن می گویند.
ساختار این برنامه مستند است و در فضایی خارج از استودیو ضبط می شود . اکثر برنامه ها در محل کار و فعالیت و منازل اساتید گرانقدر تهیه و فعالیت و دستاوردهای علمی آنها به تصویر کشیده می شود.
در کل دست اندر کاران این برنامه سعی دارند تا مخاطبان خود را با جامعه علمی کشور بیشتر آشنا کنند و قدردان زحمات آنان باشند چرا که جامعه نمک گیر حضور و فعالیت فرهیختگان و برجستگان عرصه علم و دانش در کشور است.

برنامه «همیشه خونه» و «دکتر سلام» و «مشاور» نیز در این ماه با موضوعات مرتبط با ماه رمضان روی آنتن می‌روند.

برنامه «هفت آسمان»به  تهیه کنندگی سیدمحمد حسین محلاتی در 7 قسمت 30 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22 به صورت مناسبتی پخش می‌شود.

برنامه «به لیمو»به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی با رویکرد طب سنتی  و با محوریت روزه داری و باید و نبایدهای آن هر روز ساعت 11 از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

برنامه «روبه روی ماه» به تهیه‌کنندگی داوود آجرلو هر شب ساعت 24 کتب نوشته شده در خصوص دفاع مقدس و مکتوب در زمینه چگونگی ماه مبارک رمضان در جبهه ها را روایت می‌کند.

تأمین شبکه آموزش نیز برنامه هایی همچون«دوباره نگاه کن»،«نشانه»،«آداب بندگی» و «درک حضور» را روانه آنتن خواهد کرد.

48215