پایگاه خبری شاینا |shaina

جشنواره «کمان طلایی» روسیه برندگان خود را شناخت

۱۳۹۷/۰۱/۲۶ ۱۷:۰۱

فیلم «بی عشق» از «آندرِئی زِویاگینتسِف» برنده «بهترین فیلم» «بهترین کارگردانی» و «بهترین فیلم‌برداری» شد.

به گزارش شاینا؛‌ جشنواره «کمان طلایی» که به ارزیابی فیلم‌های اروپای شرقی و غرب آسیا می‌پردازد، برندگان خود را اعلام کرد.

فیلم «بی عشق» از «آندرِئی زِویاگینتسِف» که نامزد اسکار در بخش بهترین فیلم زبان خارجی شده، برنده «بهترین فیلم» «بهترین کارگردانی» و «بهترین فیلم‌برداری» شد. این فیلم در رقابت با فیلم‌هایی از 32 کشور از اروپای شرقی و غرب آسیا توانست سه جایزه اصلی را ازآن خود کند.

در این مراسم که در مسکو برگزار شد، زِویاگینتسِف علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم، توانست جایزه بهترین کارگردانی را نیز ازآن خود کند. «میخائیل کریچمن» نیز جایزه «بهترین فیلم برداری» را برای همین فیلم کسب کرد.

«بوجدان دومیتراچ» رومانیایی به خاطر بازی در فیلم «پوروروکا» محصول مشترک رومانی و فرانسه، جایزه بهترین هنرپیشه نقش اصلی مرد را بدست آورد و جایزه «بهترین هنرپیشه نقش اصلی زن» هم به «دریا ژاونِر» برای بازی در فیلم «نزدیکی» اثر «کانته‌میر بالاگوف» رسید.

«ایلدیکو انیِدی» کارگردان و نویسنده مجار نامزد اسکار نیز به صورت مشترک جایزه نویسندگی را بخاطر فیلم «جسم و روح» به همراه «ناتالی مشکانینووا» و «بوریس خلِبنیکوف» برای نویسندگی فیلم روسی «آریتمیا» کسب کردند.

«میرجانا کارانوویچ» جایزه هنرپیشه ویژه را با عنوان «ستاره ویژه اورآسیا» دریافت کرد. «کرزیستوف زانوسی» کارگردان لهستانی هم جایزه «یک عمر دستاورد هنری» را از جشنواره «کمان طلایی» کسب کرد.

امسال جشنواره «کمان طلایی: غرب-شرق» توسط کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه فیلم‌سازان با حمایت دولت روسیه برای آثار سینمایی از 32 کشور اروپای شرقی و غرب آسیا در مسکو برگزار شد. این جایزه به عنوان نسخه محلی رویداد «گلدن گلوب» قلمداد می‌شود.

 

فوادمحمدهاشم

47991