پایگاه خبری شاینا |shaina

احتمالا وزير كشور تصميم شوراي عالي امنيت ملي را فراموش كرده است

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۱۲:۱۲

مديركل روابط عمومي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در واكنش به گفت‌وگوي وزير كشور با روزنامه ايران گفت :احتمالا رحماني فضلي فراموش كرده است كه صدا و سيما درباره پوشش رسانه اي اغتشاشات دي ماه نظر شوراي عالي امنيت ملي را رعايت كرده است.

به گزارش شاینا؛‌ محمد حسين رنجبران با اشاره به مصاحبه وزير كشور با روزنامه ايران كه مدعي شده بود از همان روز پنج شنبه به معاون سياسي صدا و سيما گفتم صحنه هاي آتش زدن خيابان را هم نشان دهيد، افزود :از همان روز پنج شنبه صدا و سيما قصد داشت خبر اين اغتشاشات و نا امني ها را پخش كند اما بدليل وجود ديدگاههاي مختلف در اين زمينه نظر شوراي عالي امنيت ملي را رعايت كرد.

وي با تاكيد بر اينكه رسانه ملي در روز شنبه نهم دي كه روز سوم اغتشاشات بود با تصميم شخص رييس سازمان، پوشش اين اتفاقات را آغاز كرد گفت :آقاي دكتر علي عسكري روز شنبه نهم دي راسا و با مسئوليت خود تصميم به پوشش اين اغتشاشات گرفت و شخصا چگونگي هدايت تصويري آن را اداره كرد.

مديركل روابط عمومي رسانه ملي با اشاره به تقدير جمعي از سياسيون و شخصيت هاي تاثيرگذار نظام از عملكرد هنرمندانه رسانه ملي در كنترل اين اغتشاشات تصريح كرد :به لطف خدا و تلاش همكاران سازمان بويژه تلاشهاي متعهدانه برادران معاونت سياسي و هدايت و تصميم به موقع رياست محترم سازمان، رسانه ملي توانست با نوع پوشش خود صف معترضان را از اغتشاشگران جدا كند و آرامش را به كشور بازگرداند و اين حرف ما نيست بلكه بسياري از آدمهاي تاثيرگذار چنين نظري دارند.

رنجبران به تلاشهاي آمريكا براي تحريم سنگين صدا و سيما بعد از اغتشاش هاي دي ماه اشاره كرد و گفت :همين تلاش آمريكا عليه رسانه ملي بالافاصله بعد از جمع شدن اين اغتشاشات دي ماه چه چيزي را نشان مي دهد ؟ جز تاثيرگذاري رسانه ملي ؟

مديركل روابط عمومي رسانه ملي با بيان اينكه بر اساس منويات رهبرمعظم انقلاب و دستور رييس سازمان هيچ خط قرمزي براي ما بالاتر از منافع ملي نيست افزود :توصيه مي كنيم همه سياست ورزان و مسئولان اين توصيه و تاكيد رهبر انقلاب را در عمل پياده كنند و به مسائل اصلي بپردازند .

وي به جلسه غيرعلني مجلس با حضور مسئولان مربوط بعد از اين اغتشاشات اشاره و تصريح كرد :بدليل محرمانه بودن اين جلسه نمي توانم چيزي از آن نقل كنم اما مي توانم به آن اشاره كنم كه مهم ترين دغدغه مسئولان از مجلسي و دولتي و امنيتي در اين جلسه با هر طرز تفكري و با توجه به نقش فضاي مجازي و برخي شبكه هاي اجتماعي در اين اغتشاشات ، ساماندهي فضاي مجازي بود و اتفاقا شخص وزير محترم كشور هم اين موضوع را اولويتي ويژه و در صدر كارهاي آينده دانست اما نمي دانم چرا بعد از گذشت دوماه عزيزان مسئول اين موضوع مهم و اساسي را فراموش كرده اند و گويي نمي خواهند سخني از آن بگويند.

 
علیرضا مفتخری مظاهری
47887