پایگاه خبری شاینا |shaina

ديوار مشاهير در دانشگاه صدا و سيما برپا شد

۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۱۱:۱۲

رييس دانشگاه صداوسيما از راه اندازي ديوار مشاهير در اين دانشگاه خبر داد و گفت تصاويري از 56 فارغ التحصيل اين دانشگاه كه افراد مشهوري شده اند بر ديوار نصب شده است.

به گزارش شاینا؛‌ دكتر شهاب اسفندياري رييس دانشگاه صداوسيما گفت: دانشگاه صداوسيما قدمتي 48 ساله دارد و در بدو تاسيس، مدرسه ملي عالي سينما و تلويزيون نام داشت و بعد از انقلاب مركز آموزش سازمان راديو و تلويزيون نام گرفت. چندي بعد هم به دانشكده صداوسيما تبديل شد و از سال 61 دانشجو گرفت.

اسفندياري با اشاره به اينكه هنرمندان و فعالان رسانه اي بسياري از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند، توضيح داد: در اين سال ها نسل هاي مختلفي از هنرمندان سينما و تلويزيون از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند و راه اندازي ديوار مشاهر با تصاوير برجسته ترين دانش آموختگان اين مركز علمي و هنري و فرهنگي ، اقدامي براي ماندگار گردن نام آنان و نشان دادن اهميت دانشگاه صدا و سميا در ارتقاء فرهنگ و هنر در كشور است.
اين افراد چهره هاي صاحب نام عرصه سينما و تلويزيون هستند كه امثال منوچهر شاهسواري، پوران درخشنده، محمدمهدي عسگرپور، عليرضا رئيسيان، علي معلم و حتي جواناني چون محمدحسين مهدويان، محمدرضا خردمندان و مديران ارشد رسانه ملي چون مجيد آخوندي، اسماعيل قديمي، جعفر صافي و... در ميان آنها وجود دارد.وي در پايان بيان كرد: ديوار مشاهير همچنان در حال تكميل شدن است و هر بار افراد ممتاز و چهره هاي جديدي كه از اين دانشگاه فارغ التحصيل شده اند به آن اضافه مي شوند.

 

فاطمه عبدالمحمدی

47886