پایگاه خبری شاینا |shaina

«جاودانگی» در جشنواره «فوری مرکاتو» ایتالیا

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۱۹:۱۲

فیلم سینمایی «جاودانگی» به کارگردانی مهدی فردقادری به بخش مسابقه جشنواره «فوری مرکاتو» ایتالیا راه پیدا کرد.

به گزارش شاینا؛‌  فیلم سینمایی «جاودانگی» به کارگردانی مهدی فردقادری و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی در جدیدترین حضور جهانی خود به بخش مسابقه جشنواره «فوری مرکاتو» ایتالیا راه پیدا کرد.

پلان - سکانس ۱۴۵ دقیقه ای «جاودانگی» که اخیرا به جشنواره نیوکاسل انگلیس راه پیدا کرده بود و تاکنون جوایز بهترین فیلم جشنواره های «رویاها» نیویوک و ایسچیا ایتالیا را به دست آورده است در جدیدترین حضور بین المللی اش در بخش مسابقه جشنواره «فوری مرکاتو» ایتالیا به نمایش درخواهد آمد.

اولین فیلم سینمایی مهدی فردقادری تاکنون در جشنواره هایی از جمله رم ایتالیا، مونیخ آلمان، ترانسیلوانیا رومانی، تک پلان کرواسی، لوکانیا ایتالیا، هانوی ویتنام و ... به نمایش در آمده است.

تمام اتفاقات فیلم سینمایی «جاودانگی» در شبی بارانی در قطار رخ می دهد و به قصه زندگی شش خانواده در واگن های مختلف قطار می پردازد که با جابجایی زمان روایت می شود. «جاودانگی» در ادامه فیلم های کوتاه پلان - سکانس مهدی فرد قادری از جمله «تناوب»، «دایره‌های معکوس» و «ماجرای یک شب بارانی» ساخته شده است.

جشنواره فیلم «فوری مرکاتو» فروردین سال آینده در ایتالیا برگزار خواهد شد. عرضه و پخش بین المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی «مستقل های ایرانی» است.

 

پروانه فیروزی

47881