پایگاه خبری شاینا |shaina

دانشگاه صداوسيما متعلق به انقلاب اسلامي است

۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۱۷:۱۲

رئيس رسانه ملي با تأكيد بر اينكه نگاه من به دانشگاه صداوسيما آرماني است تا بتواند در جهان صاحب سخن باشد تصريح كرد: دانشگاه بايد از جهت تكنيكي، علمي، هنري و فلسفه اسلامي و انقلابي در سطح جهان بدرخشد چرا كه متعلق به انقلاب اسلامي است.

به گزارش شاینا؛‌  دكتر علي عسكري كه در مراسم سالگرد 48 سالگي دانشگاه صداوسيما سخن مي‌گفت افزود: دانشگاه صداوسيما به عنوان تامين كننده نيروي انساني سازمان درخط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد و بسيار مهم، اثرگذار و راهبردي است اما هنوز با جايگاه واقعي‌اش فاصله زيادي دارد.
رئيس رسانه ملي به تربيت نيروي متعهد در اين دانشگاه اشاره و تصريح كرد: دانشجويان اين دانشگاه بايد پايبند به ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي و متخصص در فنون و مهارت‌‌ها باشند.
دكتر علي عسكري به اهميت تربيت دانشجويي متعهد و متخصص در دانشگاه صداوسيما اشاره كرد و افزود: خروجي دانشگاه صداوسيما بايد با نيازهاي ما مطابقت داشته باشد اما هنوز با اين مهم فاصله داريم.
رئيس رسانه ملي با اشاره به خاطره ديدار مديران رسانه ملي در سال 84 با رهبر معظم انقلاب گفت: در اين جلسه به رقم اينكه مديران همه بخش‌هاي سازمان حضور داشتند اما رهبر معظم انقلاب صرفاً از دانشكده صداوسيما (دانشگاه فعلي) نام بردند و به جايگاه مهم آن اشاره كردند.
دكتر عسكري در ادامه با بيان اينكه ارتباطات، رسانه و فضاي مجازي فوق‌العاده پيچيده هستند، گفت: استادان خوبي در دانشگاه صداوسيما داريم و بايد با مجاهدت آن‌ها در تراز جهاني عمل كنيم و ضمن به دست آوردن آخرين فناوري‌ها، با تلاش شبانه‌روزي و مجاهدانه، دانشجويان را متناسب با نيازهاي رسانه ملي پرورش و انطباق دهيم.
رئيس صداوسيما، رويارويي فرهنگي را مشخصه جامعه امروزي عنوان كرد و افزود: زماني، رويارويي نظامي بر دنيا حاكم بود اما امروزه، رويارويي‌هاي بزرگ بر مبناي تحولات فرهنگي شكل مي‌گيرند و از اين بابت، نقش رسانه فوق‌العاده مهم و اثرگذار است.
دكتر علي عسكري سپس به رشد بي‌رويه شبكه‌هاي ماهواره‌اي اشاره كرد و گفت: در حالي كه فضاي مجازي به‌طور انبوه تخريب جامعه را در دستور كار خود قرار داده، رسانه ملي نيز با اقتدار از فرهنگ و تمدن ملي دفاع مي‌كند و با غيرت، زحمت و فعاليت كاركنانش، در جايگاه نسبتاً خوبي قرار گرفته است. اين جايگاه ايستا نيست و كاملاً پوياست و بايد فعاليت‌هاي توليدي‌مان را تقويت كنيم.
رئيس رسانه ملي در پايان با تأكيد بر اينكه بايد از اهل‌بيت(ع) كه در طول تاريخ الگوي انسان‌ها بودند سرمشق بگيريم خاطرنشان كرد: كمك مي‌كنيم كه دانشگاه صداوسيما بدرخشد و هر روز بيش از گذشته، در مسير اعتلا و رشد دانشگاه گام برمي‌داريم.
در پايان اين مراسم، از كاركنان و دانشجويان برتر دانشگاه صداوسيما قدرداني شد.

 

فاطمه عبدالمحمدی

47877