پایگاه خبری شاینا |shaina

قائم مقام شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت منصوب شد

۱۳۹۶/۱۲/۰۷ ۱۱:۱۲

نصر الله قادری پژوهشگر نویسنده و کارگردان عرصه هنرهای نمایشی کشور به عنوان قائم مقام شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاترمقاومت منصوب شد.

به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، امیر نصیربیگی دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت، طی حکمی  نصر الله قادری را به عنوان قائم مقام این جشنواره منصوب کرد.

دربخشی از این حکم آمده است: «امید است با بهره مندی از تجارب گذشته و استفاده از خرد جمعی و نیز همیاری و تعامل حداکثری با هنرمندان فرهیخته و ارزشمند تئاتری کشور شاهد جشنواره ای پویا، فراگیر و با کیفیت در جهت نیل به اهداف عالیه انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برابر منویات مقام عظمای ولایت(مدظله العالی)باشیم.»

نصر الله قادری نویسنده،کارگردان، منتقد و استاد دانشگاه، دارای مدرک درجه یک هنری و دانش آموخته رشته کارگردانی تئاتر، عضو کانون مدرسان خانه سینما، عضو شورای پژوهشی مرکز هنرهای نمایشی، عضو سابق هیات علمی دانشگاه های هنر و دانشگاه آزاد اسلامی، عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران وابسته به A.I.C.T. و سردبیر ماهنامه تخصصی نمایش است که سابقه تدریس در دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه صداو سیما، سوره، نبی اکرم(ص) و دانشگاه هنر را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین کارگردانی بیش از 30 نمایش در داخل کشور و نیز تالیف و نگارش بیش از  40 عنوان نمایشنامه و کتاب تخصصی در حوزه نمایش و بیش از صدها عنوان مقاله، نقد پژوهش و تحقیق در مجلات ادبی و هنری و پژوهشی و نیز داوری چندین جشنواره معتبر داخلی نظیر جشنواره بین المللی تئاتر فجر، تئاتر سوره، تئاترماه، تئاتر شهر و تئاتر دفاع مقدس و نیز سخنرانی در چندین همایش و کنفرانس بین المللی با موضوع تئاتر در چندین کشور دنیا از جمله لهستان، آلمان، آمریکا، هند و فرانسه را بر عهده داشته است.

گفتنی است؛ شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت آذر ماه سال 97  به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری امیر نصیر بیگی در تهران برگزار خواهد شد.

 

47680