پایگاه خبری شاینا |shaina

ققنوس تا پايان هفته با جشنواره فيلم فجر همراه خواهد بود

۱۳۹۶/۱۱/۲۵ ۱۲:۱۱

ويژه برنامه ققنوس در شبكه چهار سيما كه از 13 بهمن به تحليل فيلم ها و برگزاري جشنواره فيلم فجر پرداخته ، تا پايان هفته اين جشنواره را از زواياي مختلف نقد و بررسي مي كند.

به گزارش شاینا؛‌  "ققنوس" شب گذشته در بررسي فيلم هاي شركت كننده در جشنواره امسال، به فيلم لاتاري ساخته محمد حسين مهدويان پرداخت . "لاتاري" از جمله فيلم هايي بود كه امسال در جشنواره فيلم فجر به چشم مخاطبان آمد و حرف ها و بحث هاي فراواني را همراه خود كرد. ققنوس شب گذشته در بررسي فيلم هاي جشنواره فيلم فجر از بهروز افخمي دعوت كرد تا نظرش درباره جشنواره و داوري آثار بيان كند. تهيه كننده اين برنامه در بخشي از "ققنوس" سه شنبه شب نيز ، گفت و گويي با مهدويان را تقديم مخاطبانش كرد.

محمد حسين مهدويان در گفت و گو با «ققنوس» گفت:دغدغه ساخت فيلمي با موضوعات اجتماعي داشتم و دست به ساخت "لاتاري"زدم.

مهدويان كه پيش از اين، او را با سريال مستند داستاني «آخرين روزهاي زمستان» بر اساس زندگي شهيد باقري مي شناختيم در گفتگو با «ققنوس» با اجرا و سردبيري اكبر نبوي، «لاتاري» را فيلمي درباره مهاجرت دانست و گفت: آثار زيادي در سينما درباره مهاجرت با نگاهي به معضلات اجتماعي ساخته شده است اما من فقط به قصه اي كه مي خواستم تعريف كنم فكر كردم و هيچ گاه نگاه مقايسه اي با آثار ديگر در سينما نداشتم.
وي تصريح كرد: «لاتاري» فيلمي است كه بايد منتقدان درباره اش صحبت كنند و تاثيرگذاري اش در ميان مخاطب را ارزيابي كنند.
مهدويان در پاسخ به اين پرسش كه موضوع فيلم خود را تا چه اندازه سياسي مي داندگفت: شايد عده اي فكر كنند كه اين فيلم نقبي به حوزه هاي سياسي و امنيتي هم مي زند اما به نظرم اين موضوعات چنان در هم تنيده شده اند كه نمي توان موضوعات اجتماعي را از فضاي سياسي پيرامونمان جدا كرد.
وي ضمن اشاره به علاقه مندي مخاطب به موضوعات اجتماعي پيرامونش  اظهار كرد: جامعه ايران همواره درگير موضوعات مختلف اجتماعي است و در اين فيلم هم تلاشي نكردم كه موضوعات را از هم تفكيك كنم و اصولا در جامعه ايران نمي توان اين موضوعات را از هم جدا كرد.
اين كارگردان با اشاره به علاقه مندي اش به موضوعات اجتماعي بيان كرد: ما در جامعه اي زندگي مي كنيم كه چالش هاي اجتماعي در آن ديده مي شود و اين موضوعات حتما بخشي از دغدغه هاي من است.
وي تاكيد كرد: من به عنوان فيلمساز خود را موظف به ديدن اين چالش ها و موضوعات مي كنم و علاقه مند به توليد فيلمي هستم كه دغدغه هاي خودم را در اين حوزه نشان دهم.
ويژه‌برنامه «ققنوس» به تهيه‌كنندگي اكبرزاده نياكي و سردبيري روح الله رجبي از 13 بهمن، ويژه جشنواره فيلم فجر آغاز شد و تا پايان هفته هر شب ساعت 20:30 ، زنده از پرديس ملت روي آنتن شبكه چهار سيما مي رود. به گفته تهيه كننده اين برنامه، ققنوس روز جمعه مبحث جشنواره فيلم فجر را پايان مي دهد و به مناسبت اختتاميه جشنواره سينمايي "ققنوس" كه در حوزه هنري برگزار مي شود ، جمعه و احتمالا شنبه آينده مبحث جشنواره ققنوس را بررسي خواهد كرد.

 

 

فاطمه عبدالمحمدی
47441