پایگاه خبری شاینا |shaina

با مداد رنگی آسمان کودکان زلزله زده را آبی کنیم

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ ۱۶:۱۱

خانه هنرمندان ايران با همكارى خانه‌ها و انجمن‌هاى هنرى سراسر كشور براى رنگى كردن آسمان كودكان آسيب‌ديده زلزله غرب كشورکمپین خرید لوازام نقاشی را راه اندازی کرده است و نیکوکاران می‌توانند در روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن هدایای خود را به خانه هنرمندان ایران تحویل دهند.

 به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران٬ آسیه مزینانی معاون هنری خانه هنرمندان ایران درباره چگونگی راه اندازی کمپین پل رنگی ـآسمان آبی گفت: مدتی پیش تعدادی از کودکان زلزله‌زده نامه‌ای برای خانه هنرمندان ایران به همراه تعدادی نقاشی ارسال کردند و در این نامه از ما تقاضای لوازم نقاشی و مداد رنگی کردند.

او افزود: براساس تصمیمی که در خانه هنرمندان ایران گرفتیم کمپینی را با همکاری تمام انجمن‌های هنری سراسر کشور راه‌اندازی کردیم تا برای این کودکان زلزله‌زده لوازم نقاشی تهیه کنیم.

به گفته مزینانی٬ هدایای مردمی و دولتی که به همین منظور گردآوری خواهد شد توسط گروهی از هنرمندان به مناطق زلزله‌زده ارسال خواهد شد و همزمان با سفر هنرمندان چندین کارگاه نقاشی نیز برای این کودکان برپا خواهد شد.

معاون هنری خانه هنرمندان ایران در پایان صحبت‌های خود برخی از اقلام مورد نیاز را ماژیک رنگی٬ پاستل روغنی٬ گچ رنگی٬ رنگ آکریلیک٬ کاغذرنگی٬ مقوای کوتد رول ۳۰ متری٬ تخته کار۳۵ در ۵۰ سانتی متر٬ خمیر مجسمه‌سازی٬ کتاب‌های آموزش دست ساخته یا کار با دور ریختنی‌ها، کتاب‌های کودکان و نوجوانان٬ هر نوع اسباب بازی که بتواند به نوعی به ایجاد خلاقیت و تفکر در کودک کمک کند ترجیحا لگوهای خانه‌سازی و... کتاب قصه عنوان کرد.

نیکوکاران می‌توانند در روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن از ساعت ساعت ۱۶ تا ۱۹ هدایای خود را به خانه هنرمندان ایران تحویل دهند.

 

پروانه فیروزی

47424