پایگاه خبری شاینا |shaina

آمریکای ترامپ یک «تومور» است

۱۳۹۶/۰۶/۲۲ ۱۴:۰۶

گیلِرمو دل‌تورو کارگردان مکزیکی فیلم «شکل آب» که به تازگی جایزه شیرطلایی جشنواره ونیز را به دست آورده می‌گوید آمریکای ترامپ مانند توموری سرطانی است که پس از دهه‌ها سربرآورده است.

به گزارش شاینا؛‌ گیلِرمو دل‌تورو کارگردان مکزیکی فیلم «شکل آب» که به تازگی جایزه شیرطلایی جشنواره ونیز را به دست آورده می‌گوید آمریکای ترامپ مانند توموری سرطانی است که پس از دهه‌ها سربرآورده است.

گیلرمو این اظهارات را طی توضیح در مورد فیلم جدیدش «شکل آب» در جشنواره فیلم تورنتو که به موضوع جنگ سرد در دهه 60 میلادی می‌پردازد عنوان کرد.

گیلرمو:"این مانند یک سرطان است. حالا یک تومور داریم. و این بدین معنا نیست که سرطان با این تومور شروع شده باشد. آمریکا دقیقا با همان مشکلاتی که در دوران جنگ با آنها دست و پنجه نرم می‌کرد مواجه است". در عرض یک سال و نیم پاندول ساعت 30 سال به عقب برگشته است. در دوره ترامپ بدترین مانیفست به دردسری عظیم برای آمریکا تبدیل شده است".

گیلرمو همچنین شدیدا از سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ انتقاد کرد و گفت از این آدم همچنین انتظاری می‌رفت.

فیلم «شکل آب» که در آن اوکتاویا اسپنسر، مایکل شانون و ریچارد جنکینز ایفای نقش کرده‌اند در هشتم دسامبر از سوی شرکت فاکس منتشر خواهد شد. این فیلم هفته گذشته در هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز برنده «شیر طلایی» شد.

حمید خوشحال 

45620